Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valamit rosszul csinalok?

Valamit rosszul csinalok?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok. Mindig nagyon ugyeltem a tisztasagra, a higieniara, foleg altajon. Miota kisbabat varok, a napi tisztalkodasok mellett arra is figyelek, h minden wc hasznalat utan torlokendot hasznaljak, es megis elkezdtem csunya tuneteket produkalni.

Viszketes, halvanysarga folyas, irany a doki, diag: hivelygomba! Canesten kombi 3 napig.

Esetleg van vmi, amire nem figyelek elegge? Sosem volt meg bovebb folyasom se (kiveve terhesseg) nemhogy gomba :(


2008. máj. 3. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem sem volt soha ilyen gondom, egészen második terhességem 14. hetéig. Tökre kiakadtam, mint te, hogy lehet ez. Azt mondta a doki bácsim, hogy sajnos ilyenkor sokkal hajlamosabbak vagyunk mindenfélét összeszedni. Nekem azt javasolta, hogy használjak fürdésnél Laktacid-ot (én nem használtam még előtte ilyet). Nálam bevállt, utána már nem volt ilyen gondom, de az is hozzátartozik, hogy én ezután már anyuéknál sem ültem rá a Wc-re (mostmár igen).

Boldog babavárást! :o)

2008. máj. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen!

Ezek szerint a terhesseg hajlamosito tenyezo, ezt jo tudni! :)

Megprobalom a Lactacidot, eddig Avonosat hasznaltam, de mar mastol is hallottam.

Koszonom!

2008. máj. 3. 19:59
 3/9 anonim ***** válasza:

Én baba nélkül is elkaptam egy hüvelygombát olyan fél évvel a várandósságom előtt.Igaz előtte néhány évet egyetemi koleszban laktam,ami nem a tisztaság mintaképe,valószínűleg ott szedtem össze.Doki valami nagyon agresszív gyógyszert és krémet írt fel,ami 5 nap alatt kipusztította.

akkor kezdtem el intimmosakodót használni(Carefree),és azóta semmi,pedig azt mondják,hogy ha valaki egyszer elkpaja,akkor az visszajár.

Szerintem legyen a tatyódban egy domestos törlőkendő,jól jöhet ha olyan WCt kell használnod amit sokan mások.(Ez hamarosan elkerülhetetlen lesz,mert a 3. trimeszterben egyre gyakrabban fogod a WCt látogatni.)

2008. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt régebben ilyen problémám, 1-2 havonta rohantam a nőgyógyászomhoz, mindig ugyanezzel a diagnózissal, folyton kiújult. Aztán változtattam a szokásaimon, naponta csak egyszer tisztálkodom szigorúan azon a részen (azelőtt helytelenül 2-3-szor naponta, azt hittem, az a jó), ez azért kell, hogy a hüvely természetes egyensúlyát ne borítsam fel. Nagywc-k után Nivea törlőkendőt használok (iszonyat jó, és ha jól tudom, antibakteriális), ha nincs, megteszi a kamillás is, csak arra kell ügyelni, hogy ha kiszárad, akkor már nem használ semmit:(. És még nagyon de nagyon fontos, hogy a páromra is odafigyelek, mielőtt együtt vagyunk, neki is teljesen tisztának kell lennie (főleg most a terhesség alatt vagyok rá allergiás, de amúgy is). Ezekre az apróságokra úgy 3-4 éve figyelek oda. Azóta egyszer sem volt bajom, pedig azelőtt hosszú évekig a falra másztam volna...
2008. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én csak arra reagálnék,hogy sosem ülnék le más helyen a wc-re,csak otthon.Még a szüleimnél sem.Nekem is volt évekkel ezelőtt egy csúnya betegség amit nehezen hevertem ki,lelkileg sztem nem is fogom és sztem meg lehet szokni,hogy nem ülsz rá sehol a wc-re.Sztem a törlőkendő-domestos,az sem fertőtleníti le egy idegen wc ülőkéjét...dehát ezt mindenki maga tudja.Nálam a tudata miatt sem működne a dolog.Amúgy tényleg használj intim lemosót,de nekem a lactacid nem jött be.Még terhesség előtt használtam és pont ,hogy folyásom lett tőle.ahogy váltottam rögtön elmúlt.Én dave-ot használok és ez most nagyon jó.30hetes kismama
2008. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem csinálsz semit rosszul, van aki hajlamosabb rá, terhesség alatt amugy is nagyobb az esélye a fertőzéseknek. Én mind a két terhességet fertőzéssel kezdtem, a dokim szerint ez alkati kérdés is.
2008. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2008. máj. 3. 23:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy naponta egyszer ajánlatos csak lent a tisztálkodás.Különben felborul a természetes ph,bármilyen intimlemosót is használunk.A nedves törlőkendőket is csak nagymunka után használom.Akkor nagyon jó,mert tényleg tisztára töröl.Szintén nem ülök le sehol a vécére,csak itthon.Ha vendégek jönnek és használják,akkor utána fertőtlenítem.Nemcsak az ülőkét,az egészet.Valószínű mindenre figyelsz Te is,de mégis elkaptad.Előfordul az ilyesmi sajnos.
2008. máj. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél sima olcsó konyha sót. Ha egy fél kg-t beleteszel a fürdővizedbe és csücsülsz benn, nem leszel gombás. Nagyon jó és természetes fertőtlenítő szer, nem árt a babának sem. Én hiper érzékeny vagyok és egy időben állandóan össze szedtem a gombát, pedig ember többet már nem is fürödhetett, mint amennyit én pancsoltam. Azt mondta a doki, hogy mi nők annyit mosdunk, hogy minden hasznos gombát és baktériumot is lemosunk magunkról, így tönkre tesszük a hüvely természetes immun rendszerét. Nekem a só nagyon bevált, ezt is doki mondta. A tenger víz is nagyon jót tesz, de tenger híjján azt mondta, jó a konyha só is. Sok sikert, próbáld ki, nekem bejött. Gyógyulj meg!!!!
2008. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!