Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nem sok ennyi...

Szerintetek nem sok ennyi vitamint szedni? .

Figyelt kérdés

21 Hetes kismama vagyok. Az orvosom és a védőnőm szerint ezeket kellene szednem:

Femibion vas, Kalcium, Gravida, MAgne B6

De nem sok ennyi mindent szedni? Ti miket szedtetek?



2012. júl. 7. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlókat szedek.

Neo-Ferro_folgamma: vashiányos lettem, igaz már jó a hemoglobinom, de mondta az orvos, ha bírom, szedjem még

Kalcium: azért szedem, mert ikreim lesznek és nem bírok olyan sok ca-ot étkezéssel bevinni, plusz gy fogamat már kihúzták...

Ladeevit: kismamavitamin

Magnesii-citrici: szinte az elejétől szedek Mg-ot, jelenleg ilyet, 3*1000-et (MagneB6-ban sokkal kevesebb van)


35 hetes kismamma

2012. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem sok. A vas mindenképp kell, szinte minden kismama vashiányos lesz a megemelkedett vérképzés miatt, és a terhesvitaminban nincs elegendő. A kalciumot sem árt szedni, hogy a baba ne a csontjaidból és a fogaidból vonja el. A magnézium igazából csak akkor kell, ha sokat keményedsz vagy be szokott görcsölni a lábad, egyébként azt tényleg nem fontos.
2012. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem sok én is

neo ferro folgamma: vas miatt, még csak naponta egyet, hogy ne legyek vashiányos

b-komplex vitamin + c-vitamin, de ezeket terhesség előtt is szedtem. :)

plus: egy ún. Spirulina nevű készítményt ami sokkal hatásosabb egy terhesvitaminnál. :) (Az orvosom is megmondta! :))

Úgyhogy nem szedsz sok mindent, csak arra is kell figyelni hogy ne mindet egyszerre vedd be, mert valamelyik gátolhatja a másiknak a normál módú feloldódását! :)

Boldog babavárást!

22 hetes kismama

2012. júl. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Maltofer vasat napi 2X1-et, Béres kálciumot 1 szemet, magne b6-ot 3X2 szemet, c vitamint napi 1-et. Szóval hasonló az adagunk. :) Mit nem lehet együtt bevenni? Erre én is kíváncsi vagyok, nekem nem szóltak erről, sőt a vashoz jó a c vitamin, ami segíti a felszívódást.
2012. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ezt így pontosan nem jegyeztem meg, nekem az orvosom mondta, hogy ne vegyem be mindet egyszerre, de már nem emlékszem melyik melyike gátolja ezért is nem írtam konkrétumot. Úgyhogy én ha még 1 óra különbséggel, de akkor sem egyszerre veszem be! :)
2012. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én szedem a Magnesi-citricit 2szer 1 egyet elevit és femibion+folsav...Nekem azt mondták,hogy 3 óra teljen el minden fajta szedése között...
2012. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!