Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vitaminokat érdemes...

Milyen vitaminokat érdemes szedni?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok és még maximum egy hónapig szeretném szedni az Elevitet, utánna milyen vitaminokat javasolt szedni?
2008. máj. 3. 10:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
de miért csak egy hónapig? azt tudtommal terhesség előtt, alatt és utánna is érdemes, amikor szoptat valaki.
2008. máj. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Háát ezt inkább a dokidtól kellene megkérdezni,de sztem csak elevitet szedni kevés..

Én szedtem az elejétől a folsavat kb 6hónapos korig,a magzatvédőt, vasat,calcium &magnéziumot(ez neked is kell,hogy ne a csontjaidból vonja el a baba)a vas is kell szintén azért mert kevés az ami a magzatvédőben van..a folsavra azt mondják az első három hónapban mindenképp kell,de ajánlott tovább szedni.Nekem most olyan vasat írtak fel ami folsavat is tartalmaz.Jah én még szedek c vitamint is,nem is vagyok beteg sosem:)Ez is javallott.Ettől több nem kell,ha keményedik a hasad a magne b6 kell majd,de ezt a doki állapítsa meg mennyi szemet vegyél be/nap.Én úgy vagyok vele,hogy ezek a vitaminok a minimum egy terhes anyának,túl adagolni nem fogod ettől ne aggódj.30hetes kismama

2008. máj. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igy van erdemes azt folyamatosan szedni de nem muszalj,hisz ha olyan eteleket eszel amiben benne vannak a szukseges vitaminok,stb, akkor nem fontos.En elevitet kezdtem szedni 2 hete szedem azota 4 kilot hiztam is..lehet kiprobalom a gravidat kovetkezokor..A doktorod amugy is megmondja vervetelbol hogy mi hianyzik,nekem a kalcium mivel tejallergiam van..
2008. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én írtam az előzőt,csak annyit,hogy a magzatvédőt a szoptatás alatt is javasolják.meg persze végig.
2008. máj. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Beszéld meg az orvosoddal. Én elevitet és folsavat szedek ( már a terhesség előtt kb. 3-4 hónappal elkezdtem), B-vitamin+magnézium és C-vitamin+kalcium pezsgőtablettát iszom kb. a 20. héttől. Utánaolvastam, hogy ezekre van szükségem, meg a babának is. A laboreredményeim, vérképem, vizeletem, vérnyomásom totál rendben van.

Sok boldogságot!

30 hetes kismama

2008. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a 2 hónaptól szedem az Elevitet mellette folsavat es magne b6-ot szedek és jódot, csak 6 hónaptól szeretném abbahagyni mert már hiztam 5 kgt, és az elhagyás után szeretném tudni h milyen vitaminokat javasolnak.
2008. máj. 3. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Csak azért hagynád abba mert híztál 5 kg-t? Ne tedd! A vitaminokra szükség van! Én az első 3 hónapban 6 kg-t híztam, a második 3-ban csak 4-et. Pedig folyamatosan szedem a vitaminokat!

További szép napot, kellemes babavárást!

2008. máj. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Vigyázz az elevittel ,sok kismama iszonyat sokat hízik tőle,valószínű a nekik megfelelő vitamin valamelyike sok,pl a bvitamin emeli az étvágyat is..ettől lehet sokat hízni pillanatok alatt és ez nem normális.Mi lesz majd a végén.

Én az első perctől kezdve szedek magzatvédőt,nem elevitet,de az 4dik hónapig semmit sem híztam...pedig nem voltam hányós.Szval ha úgy érzed a vitamintól hízol,próbálj ki más magzatvédőt ,hátha az arányok másak.Amúgy a kajából nem tudsz annyi vitamint bevinni ,mint amennyire most szüksége van a szervezeteteknek.pl.A folsavra lett az megállapítva,hogy 12tányér spenótot kellene bevinni egy nap,hogy elegendő legyen a napi folsav mennyiség-tehát ez nem kivitelezhető.Szval nem szabad kikerülni a vitaminokat,ha több lenne mint amennyire szüksége van a szervezetnek úgyis kipisiled.

2008. máj. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2008. máj. 3. 12:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia.Én nem szedek semmilyen terhesvitamint.A vérképemre azt mondták,(amin meglepődtem)hogy tökéletes.Folsavat (az első 12 hétben fontos,a velőcsőzáródási rendellenesség miatt) és C vitamint szedtem.Ha hányingerem volt B6-t,de nem igazán volt.Ha jó a vérképed,szerintem nem kell semmi külön dolgot szedni(régen sem szedtek)hacsak a doki máshogy nem javasolja.Kérdezd meg őt.Én megkérdeztem:-Jön a nyár,rengeteg zöldség- gyümölcs lesz,ráadásul már nem import lesz,amit sokszor féléretten szednek le egyek azt,bármennyit amennyi jólesik.(télen jobban javasolja a terhesvitamint)

Sokkal egészségesebb mint a mesterségesen összeállított vitaminok. Azért azt ne felejtsétek,hogy a gyógyszergyártók jót keresnek rajtunk és ezt nem irigységből mondom.Jó babavárást mindenkinek!15 hetes kismama

2008. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!