Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok ez hogy volt? Elmeséln...

Nálatok ez hogy volt? Elmesélnétek?

Figyelt kérdés

Ma voltam először NST-n és úgy tudom, hogy a baba pulzusának 120-160 között kell lennie. Mind végig a 20 perc alatt a két érték között volt, csak egyszer ment egy nagyon kicsivel 160 fölé. Az ugye nem baj? A nővért nem igazán lehetett kérdezni, mert idegbeteg volt. Az első perctől kezdve nem volt szimpi.


36hkm


2012. júl. 5. 19:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, addig ameddig 120 és 160 között ingadozik addig jó, akkor is ha végig p. 150en marad:) Neke pl. 149 és 153 között ingadozott végig:) 39hkm
2012. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem baj, persze, ha egy kis időre picit fentebb ment. Minden rendben.
2012. júl. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fentebb ment, de nem tartósan semmi baj! Mozgott, biztos azért volt! Gondolj bele, ha te mozogsz, neked is fentebb megy!

40 hkm

2012. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szülészként dolgoztam, soha nem értettem, hogy miért nem képesek a nővérek nagyon röviden elmondani az NST lényegét...

Az NST akkor jó, ha:

- 120-160 között van az alapfrekvencia mozog az érték

- a baba mozgására fentebb megy, illetve kellőképpen "szőrös" görbét ad /a fentebb megy címszóba akár 170-180 is belefér, ha visszatér az alapvonalhoz/


Akkor rossz, ha:

- decelerál, azaz mozgásra esik, ilyenkor azonnal műtő

- bradycard, azaz tartósan 120 alatt van, ilyenkor flowmetria, kontroll NST, megítélés szerint oxitocin terhelés, ha továbbra is brady

- tahycard, azaz tartósan 160 fölött van, de inkább 180 körüli értéket tekintünk már igazán rossznak, ennek a terápiás következménye pusztán a megfigyelés (ill. flowmetria)

- jelezhet még extrasystolékat, azaz verhet pluszokat a baba szíve, bár ezt nem látjuk, hanem halljuk, azaz tapasztalt fül kell hozzá, ennek a terápiáját ionok adása jelenti, ill. megfigyelés

- ill. lehet aritmusos, ezt flowmetria, tartós NST, de általában császármetszés követi.


A te NST-d a leírásod alapján kitűnő. :)

2012. júl. 6. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!