Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kiderül, hogy terhességi...

Ha kiderül, hogy terhességi cukorbetegséged van, akkor milyen diétát ír elő az orvos?

Figyelt kérdés

Nekem még nem csináltak cukorterhelést, így nem tudom, hogy mi a helyzet, de azért aggódom, mert nem vetem meg a tésztákat, kenyereket, cukrot, édességet. Persze nem viszem túlzásba és inkább délelőtt eszem ezeket, de néha vacsira is befigyel mondjuk egy tésztasaláta.

Ha kiderülne, hogy mégis cukorbeteg lettem, akkor min kell változtatni?



2012. júl. 3. 16:28
 1/8 Jubilee ***** válasza:
A szénhidrát mennyiségen kell változtatni. Én napi 160g szénhidrátot ehettem, ezt 6 étkezésre elosztva. Jelentős változás. Szerintem egyelőre ne rágd ezen magad, remélhetőleg nem leszel cukros! :)
2012. júl. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szénhidrát szegény diéta.irány az update pékség!:-)

remélhetőleg nem leszel az...

2012. júl. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Keleten élek, úgyhogy az update pékség kilőve sajna. Tehát akkor mondjuk nulla szénhidrát és 160 gr között. hmm... Nem tudom, hogy bírnám ki! De persze a picúrért mindent.

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 3. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy sok szénhidrátot eszel még nem feltétlen leszel cukorbeteg!!

Ehhez hajlam kell, örökölhető, de persze előjöhet a terhesség alatt enélkül is, de az nem a szénhidrát beviteled miatt, hanem a szervezeted ilyenkor teljesen másképp működik(inzulin rezisztens állapot)!

A diéta attól függ, hogy mennyire súlyos a helyzet!

Lehet elég a diéta, lehet kell inzulin is!

A diétáknál meg van, amelyik nagyon szigorú!

Ez a cukorterhelés eredményétől függ, súlyosabb esetben befektetnek és ott minden nap többször mérnek cukrot és eszerint állítják be a diétát és az inzulint!

A szénhidrát bevitelen kell ilyenkor változtatni, meg 5x-6x kell enni egy nap, elosztva a napi bevihető szénhidrát mennyiséget, hogy ne legyenek kiugróan magas értékek!!

És persze mindig mérni és vezetni kell a cukrot!

Szóval nem egyszerű!

De szerintem ezen ne kezdj el aggódni előre!

33hkm

2012. júl. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hol keleten? Én is keleten lakom és update étrendem van már évek óta, terhességem alatt is az update sütiket, tésztákat, kenyereket... ettem!

Eléggé elterjedt már ez az update, sok helyen lehet kapni.


A terhességi cukorról szólóakat annyival egészíteném ki, hogy nem akkor fektetnek be a kórházba a cukorértékeket méricskélni, meg beállítani a diétát,ha súlyos az eset, hanem akkor, ha ott abban a kórházban éppen az a szokás.

Erre nincs országos protokoll!

Kórháza, sőt! Orvosa válogatja, hogy ki!


Egyébként pedig legtöbb esetben csak szénhidrát anyagcsere zavarról van szó és közel sem (terhességi) cukorbetegségről!

2012. júl. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat:)

Orvosa válogatja, hogy ki fekszik be és miért:)

2012. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kínában. :) Itt még hírét se hallották az update dolgoknak, sőt még élénken él a "kettő helyett egyél" című dolog. Mesélhetnék, hogy miket próbálnak belém tömni, mivel "kell". Az eddig vizsgálatokat is én harcoltam ki (genetikai uh, vérvétel, afp, meg ilyenek), és most a cukorterhelés a soron következő és fogalmam sincs, hogy létezik-e ilyen itt, vagy csak simán megnézik a vércukromat aztá elküldenek vállveregetve, hogy no problem. Szóval csak ezért agyalok ezen.
2012. júl. 3. 17:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Jaaaa:):) Azt hittem, hogy pl.Fehérgyarmaton vagy mittudomén, Mezőcsáton:):)

Kínában? Nem általános uticél. Elmesélnéd, milyen ott az élet? Te, hogy kerültél oda?

Ha nem tartod tolakodónak a kérdésemet!

2012. júl. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!