Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szénhidrát és cukor diétára...

Szénhidrát és cukor diétára fogott az orvosom mert 8 kg-t híztam már. 25 hetes vagyok. Melyek azok a gyümölcsök amiben cukor van? Mit ne egyek?

Figyelt kérdés
Ő csak ,a szőlőt mondta stb...na de melyik?Dinnyébe sok cukor van? Szénhidrát meg a kenyér tészta félék valaki picit kiokosítana, hogy mi a legkerülendőbb éetelek és gyümölcsök listája nagyjából?
2008. ápr. 30. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Jól írtad.Sok a szénhidrát,a kenyérben,tésztafélében és a rizsben.A teljeskiőrlésű búzából készült kenyéret szerintem fogyszthatsz mértékkel, vagy barnát.A gyümölcsben gyümölcscukor van,szerintem az nem ugyanaz ,mint a répacukor ami van az édességekben,a cukor diétára szerintem erre gondolt,hogy az édességet szanáld(csoki,cukorkák,sütik stb.)A gyümölcs tudtommal nem hízlal,csak a banán,meg ezek szerint a szőlő.A banánban meg sok a Kálium amire meg szükségünk van.Amúgy nem értem,miért mondta,hogy sok van aki az első 3 hónap alatt hízik 5kg?!Csak a súlyod miatt mondta?15 hetes pocakos
2008. ápr. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia,

Hááát én az első 3 hónapban híztam 6 kg-t, utána abbahagytam az elevitet.Azóta még a 3 hónapban rámjött 2-3 kg attól függ mikor állok mérlegre.Azt mondta a doki, hogy rengeteg, és meg sem fogok állni 20 alatt.Úgy terveztem 15-ig belefér de a 20 már sok lenne.Sajnos alapból hízékony avgyok, gondolom az elevit is ezért tett be, még jobban segítette a zsírt beépíteni.Amúgy a leleteim rendben vannak hál' istennek, de nagyon csúnyán nézett rám a kilóim miatt :o(

Elvileg 30. hétig 10 kg az elfogadott.És igen, sajnos mondta, hogy a gyümölcsök is hízlalnak.Erre lennék kiváncsi, hogy melyik az....

2008. ápr. 30. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Ebben az az érdekes,hogy a ki fogyózik vagy diétázik,az is eszik gyümit ,sőt abból esznek sokat :-o Szerintem inkább kenyeret stb. ne egyél.A gyümölcsben sok a vitamin amire szükségünk van,és itt a nyár :-)!Az elevitet meg ne szedd,de gondolom már nem szeded és használj inkább Süssinát(édeskét) megkérdeztem a dokit,nem árt.
2008. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ananász,alma,körte,narancs,mandarin az tuti nem hízlal.
2008. ápr. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg sokan híznak 15-20 kg-t,ha nem érzed nehézkesnek magad és a leleteid is jók,akkor csak figyelj jobban oda a kajára,a szervezet tudja mit szeretne...
2008. ápr. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát szerintem a gyümölcsöket ne hanyagold, mert azokban rengeteg vitamin van, inkább az étlekben keresd azt, mai sok cukrot, meg szénhidrátot tartalmaz. De én még ilyen nem hallottam, hogy 8 kg-nál az orvos diétára fog? Mert ha 18-nál járnál!

A védőnőddel beszéljél, nekik kell legyen olyan listájuk, amin fel vannak tüntetve a cukros élelmiszerek.

20 hetes kismama

2008. máj. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én cukros vagyok, ajánlom figyelmedbe a www.macosz.hu oldalt, ott minden ételnek és azok alkotóelemeinek megtalálod a szénhidrát-tartalmát egy táblázatban. Abban a gyümölcsöké is pontosan benne van. Ha további segítségre van szükséged, szívesen segítek, csak írj a címemre.

Boldog babavárást!

2008. máj. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A gyümik közűl vigyázz a banánnal,szőlővel körtével,sárgadinnyével!!Ezeknek magasabb a szénhidráttartalmuk!!Egyék inkább almát,görögdinnyét,grépfrutot,málnát,szedret!Ezeknek alacsony!Az aszalt gyümölcsöket pedig hagyd ki mert annak magas a cukortartalma!!Teljes kiörlésű lisztből készált kenyeret egyél!!Arra is figyelj,hogy ne egyél zsíros ételeket!!
2008. máj. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!