Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanácstalan vagyok orvosválasz...

Tanácstalan vagyok orvosválasztásban?

Figyelt kérdés

Mi alapján és hogy választottatok orvost Budapesten, elsősorban Pesten.

Kit akit biztos és ki az akit biztos nem választanátok?

Van magánrendelés, ahol kb 5000 forint egy vizsgálat? Nekem a 10-15 ezer már túl sok.

Szakrendelésre is lehet járni terhesgondozásra, csak nem olyan alaposak?


2012. jún. 25. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem vagyok pesti, de kipróbáltam az állami rendelést, és egy tragédia. Hiába mentem időpontra, órákig kellett várnom, csupán azért, hogy kapjak egy pecsétet a terheskönyvbe. Soha meg sem vizsgáltak, ha kérdésem volt, a doki azt mondta, hogy hagyjam őt ezzel békén. Na ja, kb. 2 percet van bent egy ember, annyi a beteg, szóval tényleg nem érnek rá a terhes nő aggodalmaival foglalkozni. Sajnos kénytelen vagy megfizetni a magánrendelést, ha normális ellátást akarsz.
2012. jún. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Budapesten szerintem 8000 alatt nem találsz magánrendelésen terhesgondozást, a szülés levezetés pedig általában az árnak 10x-ese. Hogy az "sztk" rendelésen mennyire odafigyelve látnak el, szerintem emberfüggő, mint minden más szakmában...

Első körben talán nézz körül, hogy milyen kórházban szülnél szívesen - milyen közel legyen, bababarát legyen-e, van-e EDA vagy koraszülött ellátás, mennyire felszerelt... stb., ami neked fontos. Aztán keress rá, milyen dokikból lehet ott választani és próbáld meg "lenyomozni" akár babás fórumokon (akár itt), kinek ki hogy vált be. Persze megbízhatóbb, ha nemrég szült ismerősöket tudsz faggatni.

2012. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De találsz... :o)

Az én dokimnál 6000 a magárendelés, viszont a szülés elég húzós, 100.000 Ft. De nem lehúzós a doktornő, ugyanannyiszor rendel be,mint ha államiba mennél és az nst meg labor ingyen van.

A tesóm és én is nála születtünk, régóta járok hozzá, nagyon megbízom benne, ezért döntöttem mellette. Illetve 2 barátnőm terhességét követhettem végig elég közelről, nekik nem volt fogadott dokijuk, na velem úgy senki ne beszéljen, bánjon mint ahogy velük tették.

Utolsó kérdésedre válaszolva, nem biztos, hogy nem alaposabb egy államis doki mint egy magán. Magába is vannak nem kicsit görények... Nekem szerencsém van.

Van, aki azért nem választotta a dokimat, mert nem tetszett neki, hogy megmondta a szülés konkrét árát. engem ez nem zavar, mert látom, mit kapok érte. Mérlegeltem és döntöttem.

2012. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet általánosítani, az sztk-s rendelés lehet ugyanolyan jó, mint a magánrendelés. Én Pesten a XVII. kerületben járok sztk-s terhesgondozásra, már egy terhességen és szülésen túl vagyok. Csak jó tapasztalatom van. A kórház telefonszámán kell előre időpontot egyeztetni, így nem kell várakozni, az orvos(ok, többnél is voltam) alapos(ak), nem 2 percet vagyok bent, hanem amennyit igényel a tanácsadás és a vizsgálat. De igen, előfordult, hogy csak lelettel kellett visszamennem, panaszom nem volt, ultrahangon előtte nap voltam, így nem kellett semmit a dokival csinálnom, fölösleges lett volna mindkettőnk idejét rabolni, hogy 2 percnél tovább legyek bent.

Asszisztensek kedvesek, pontosak, nekem abszolút bejön az sztk. Az első szülésnél is pont olyan volt a betegfelvétel a szülésre, ahogy az ember elképzeli, mindenki végezte a munkáját, egy pillanatig sem éreztem magam kevésbé fontosnak attól, hogy nem volt fogadott orvosom.


Egyébként ez az egész attól is függ, hogy problémamentes-e a terhességed. Ha nem, akkor talán jobb, ha van egy doki, akit bármikor hívhatsz, aki mindig tudja, hogy épp hol tartasz, mi van veled, nem kell újra és újra felvennie a fonalat, hogy képben legyen veled kapcsolatban. Nyilván ez egy sztk-s rendelésnél nem ilyen egyszerű, persze ha nagyon problémás vagy, akkor fognak rád emlékezni.

2012. jún. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!