Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, hogy álltok a...

Kismamák, hogy álltok a dohányzással? Letettétek? Hogyan? Nehéz volt letenni? Van valami praktikátok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, piszkosul nehéz volt. Én még a terhesség előtt letettem. Igaz, csak 1 hónappal. Nagyon praktikám nincsen, egyszerűen nem gyújtottam rá és kész. Piszkosul nagy önuralom és elszántság kell hozzá, de nem lehetetlen. Egyszerűen el kell határoznod magad és akkor menni fog. Ha bármi történik, akkor sem gyújthatsz rá, egy szálra sem. Mert én abba a hibába estem, hogy 1 évig nem cigiztem, aztán rágyújtottam. Ekkor már nem szoptattam, mielőtt még nekem esnétek. Gondoltam, mivel 1 évet kibírtam nélküle, egy szálból nem lehet gond. De lett. Már megint rá vagyok állva a "szerre" és már egy fél doboz elmegy egy nap. Hála istennek a kisfiam leköt, így ennél többet nem fogok cigizni, nincs időm rá. Soha nem gyújtok rá a gyerek közelében és a lakásban sem. Ugyanúgy, ahogy az utcán sem, ha sétálni viszem. De mikor alszik, akkor kint az udvaron el-elszívok egy-egy szálat. Nagyon szégyellem emiatt magam és tudom, hogy muszáj lesz megint letennem. De egyelőre még halogatom a dolgot, mert tudom milyen nehéz lesz.
2009. júl. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos van olyan ismerősöm, aki végig cigizett, a gyereknek először nem is volt semmi baja, aztán most hogy 7 éves, asztmás és miegymás, kiderült, hogy anyuka terhességi cigizésétől nem fejlődött normálisan a tüdeje stb.

Gondolom nehéz lesz letenned, de gondolj a babádra és hidd el, sikerülni fog!

Ha mást nem, de gondolj bele, ha nem veszel cigit, hanem azt a pénzt félreteszed, mennyi mindent vehetsz rajta a babádnak! :)

Mindenesetre én szorítok neked és főleg a babádnak, hogy mihamarabb sikerüljön letenned!!!

2009. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rettentően nehéz volt letenni. EGyre kevesebbet szívtam, a végén már abszolut nem kellett, hisz tudom nagyon jó hogy nem szabad. Tényleg nehéz, hiányzik, de erősnek kell lenni, mert a picur a lényeg.
2009. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Eleinta könnyü volt nagyon rosszul voltam mindent kihánytam igy nem kellet de utána elmultak a rosszullétek és nagykitartás kellet megáltam de most hogy egy éves vissza szoktam
2009. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy pozitív lett a teszt még egy szálat elszívtam és utána többet nem! És nem is volt nehéz pedig napi fél-1 dobozzal szívtam. Tavasszal leállamvizsgáztam, ami előtt sok idegesség volt és akkor kívántam volna a cigit de nem tettem. Arra gondolj hogy egészséges babát akarsz. Sok erőt kívánok!
2009. júl. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a pozitiv tesztem óta nem gyújtottam rá,pedig a napi 1 doboz megvolt...és nem is értem,de 1 percig nem volt az,hogy jajj de rágyujtanék! Na jó,néha mikor valaki jó izüen szivja elöttem,akkor rámjön,de mivel tudom,hogy nem szabad,ezért elmulik. És visszaszokni sem akarok,de azért jó lesz majd 1-1 szálat elszivni. 38 hetes pocakos
2009. júl. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
hát én nehezen szoktam le,mert mikor pozitiv lett halványan a tesztem,az orvos azt mondta cisztám van,közben terhes voltam,hát cigiztem egyfolytába,mert ideges voltam.2 hét mulva visszamentem orvoshoz,akkor már mondták,h tuti terhesség,na akkor voltam 6 hetes,kb.akkor hagytam abba,fokozatosan,napi 1 szál,de már végleg letettem.most 15 hetes kismama
2009. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
érdekes mert nekem azt mondta a dokim is meg a védőnő is hogy ha előtte cigiztél és terhesség alatt elszívsz maximum 5!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szálat akkor semmi baja nem lesz a a babának mert mikor megfogant akkor is benne volt a szervezetben és megszokta!!!!
2009. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató szavakat, és azt hogy nem vagyok egyedül.
2009. júl. 7. 07:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor pozitív lett a teszt, még elszívtam egy szálat. Nem bírtam ki, hogy ne gyújtsak rá, de amint rágyújtottam, egyből oltottam el. Ez így ment pár napig, közben mindig az a kép volt előttem, hogy a pocakomban köhög a gyerek a füsttől. Utána egyszerűen már azt az egy slukkot sem úgy kívántam.

2009. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!