Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Passzív dohányzás terhesség...

Passzív dohányzás terhesség alatt?! Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, de a családom még nem tudja, mert orvosnál még nem voltam és a 12. héten szeretnénk elmondani. Viszont a családom (testvér és a két szülő) szörnyen bagós, napi 10-12 szál cigit szívnak. Külön élünk, de ha megyek hozzájuk, akkor nagyon lehet érezni a dohányfüst szagát és nem szeretném, hogy a babának valami baja legyen. Én soha nem dohányoztam. Dohányos családosok ti hogy oldottátok meg?

2012. jún. 21. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
kint is le lehet ülni náluk az udvaron?Ha igen akkor legyetek addig kint amíg ott vagytok náluk.
2012. jún. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a 6. emeleten laknak és a lakásban dohányoznak és beszorul az a büdös szag.
2012. jún. 21. 12:35
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Nem ártasz vele a babádnak olyan huuuu de nagyon...Ő azt nem érzi,mert te nem szívod!Ülj mindig ablak mellé,vagy csináljatok huzatot..1 vagyok
2012. jún. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

Párom cigizik, mivel nincs erkély, így a konyhában szokott. Amíg füstöl nem megyek be, utána jól kiszellőztet, és alig lehet érezni.

Én is bagóztam, tudom mennyire lehet függni tőle, úgyhogy elnézem neki. Szerintem a kinti szmog is van olyan ártalmas.

2012. jún. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ő azt nem érzi,mert te nem szívod!" - Hát ez jó nagy butaság volt.

Milyen gyakran vagy ott? Látogasd őket ritkábban, vagy szervezz szabadtéri programokat (séta, kirándulás, egyéb).

Nálunk anyósomék nagy bagósak, mikor már tudták, hogy babás vagyok, akkor is nyugodt szívvel rágyújtottak mellettem, sőt a már megszületett pici sem érdekelte őket ilyen téren.

Egyébként a 10-12 szál nem túl sok, de ha már hárman szívják...

Nekem a párom is cigizik, de ki lett tessékelve, a lakásban nincs dohányzás mióta gyerekek vannak.

2012. jún. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen sajnos hárman szívják. Hetente egyszer kétszer vagyok ott náluk, de már én rosszul vagyok a füsttől és tényleg féltem a babót.
2012. jún. 21. 12:46
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szólj nekik, én anno dohányoztam, a kolléganőm terhes lett és megoldottam, hogy kimenjek.
2012. jún. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Mondjad azt, hogy tervezitek a babát és lehet, hogy már terhes is vagy, így legyenek szívesek addig amíg ott vagy nem cigizni. Bár én ilyen helyzetbe megmondanám. Akkor voltam terhes, amikor a H1N1 volt és bán nem akartam korán elmondani a kollégáimnak, hogy terhes vagyok, de 7 hetesen megtettem. Lázasan, köhögve jártak be és utána figyeltek, hogy ne jöjjenek be hozzám betegen, ha nem muszáj.
2012. jún. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet furcsán hangzik, de én direkt keresem a dohányosok társaságát, mert imádom a cigifüst szagát. Igaz én dohányos voltam terhesség előtt, és nem napi 10-12-t, hanem 1 (vagy több) dobozzal is elszívtam, de mikor megtudtam, hogy babám lesz azóta nem cigizek, de annyira nehéz megállni, hogy mindig megyek a párom után az erkélyre, vagy a kolléganőimmel ha rágyújtanak, hogy legalább a füstjét érezzem. Azt nem tudom, hogy milyen lenne ha anti-dohányos lennék, akkor biztos zavarna a füstölgés.
2012. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez nem hangzik furcsán, egyszerűen felelőtlen vagy és ritka gusztustalan.
2014. ápr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!