Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. heti vércukorszint mérésre...

24. heti vércukorszint mérésre éhgyomorra kell menni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 14:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ja, és Sopron.
2009. júl. 6. 15:46
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem éhgyomorra kellett mennem, vettek vért, megitatták a tömény cukros vizet (elég kellemetlen) és 2 óra múlva kellett visszamennem újabb vérvételre.

Én már az első időpontnál is éhes voltam ,de rákérdeztem és azt mondta nem ehetek és csak vizet ihatok a egészen a második vérévtelig, nem egy leány álom...

2009. júl. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én a 2 óra várakozás alatt még vizet sem ihattam,és egyhelyben kellett ülni,míg letelik az idő.
2009. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Még annyi,hogy én nem voltam rosszul a lötyitől,csak a mennyiségével voltak problémáim,mivel fél litert kellett legyűrni.Ha nem lett volna olyan gyógyszertári szaga,talán jobban ment volna.Bennt kellett meginni a rendelőben és 2 perc se telt el már kérdezték,hogy még nem ittam meg!?Arra készülj,hogy a babád nagyon fel fog pörögni a cukortól,rúgdosni fog,de kellemetlen lesz és nyomja magát majd ki.


utolsó

2009. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem sem kellett éhgyomorra mennem, sőt, direkt kérték, hogy egyek. Ahogy más is írta, egy szemlét felvágottal és egy pohár tejet. Csak azoknak volt cukros lötty, akiknél felmerült, hogy gond lehet. Nekem még evés után is határértéken belül volt.
2009. júl. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Mindenképp fel kell hívnom majd a labort ezek szerint, mert nagyon különböző dolgokat írtok.

Igaz, hogy 3,5 hét múlva kell csak mennem (úgy mondta az asszisztenső terhesgondozáson, hogy a betöltött 24. után bármikor), szóval még várok kicsit a telefonálással.


Leginkább attól félek, hogy akármilyen korán is megyek oda, tuti már lesznek jópáran és majd előre kell pofátlankodnom :S Ezt úgy utálom :(

2009. júl. 7. 08:37
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia! Végigolvastam a válaszokat, még én is előtte állok a vércukor mérésnek. Én annyit tudok róla ismerőstől, mint itt többen, hogy éhgyomor, vérvétel, utána cukros lötyi, amibe lehet vinni citromot, de még így is olyan mint a gipsz, utána két órával ismét vérvétel. De már én is hallottam ezt a zsömle+tej variációt, úgy látszik, van ahol még ezt alkalmazzák.

Amiért írok, nem a témához kapcsolódik de lehet érdemes megkérdezni: nálunk a laborban a kismamáknak nem is kell sorszámot húzni, soron kívül mehetünk vérvételre!


Ez az egyetlen kellemes meglepetésem volt az SZtk-val kapcsolatban, amikor először mentem, még nem is látszott rajtam, hogy kismama vagyok 70. sorszámmal beállítam a sorban, és egy másik kismama kérdezte meg tőlem, hogy kismama vagy? Akkor mehetsz soron kívül. Utána már a beutalót beszedő nő is mondta, hogy nem kell sorszámot húznom. És nincs persze kiírva sehol. Következőleg már első voltam! :o)) Szerintem kérdezz rá erre is, érdemes!!! Bocs az offért!

19+1 hkm

2009. júl. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi az infot.

Itt sajnos nem így megy:S

Nincs sorszám, hanem szépen egymás mögé beállnak az emberek, érkezi sorrendbe. Ezzel nincs is gond....elvileg.

De nem tudom hányra menjek oda, mert 7-től nyitják ki a várót, akkor kezdődik a betegek fogadása, és múltkor amikor éhgyomorra kellett mennem első vérvételnél, akkor negyed 7 után kicsivel érkeztünk, és már a sor legvégén, az ajtóban kellett kinn állnom - ez kb 30-35 embert jelentett előttem.

És ez durva :S

2009. júl. 7. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!