Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24. heti vércukorszint mérésre...

24. heti vércukorszint mérésre éhgyomorra kell menni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen de kaját vigyél magaddal megiszod azt a nagyon gej folyadékot két ora mulva leveszik a vért és olyan éhes leszel mint a farkas.
2009. júl. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Oh, szóval ez a "folyadékos dolog" lesz.....? Én nagyon el voltam tájolódva akkor, azt hittem, hogy olyat inni csak azoknak kell, akiknek pl volt a családban, tehát félő, hogy hajlamosak rá.

Én ebbe bele sem gondoltam....

Azt hittem valami sima vérvétel, vagy ilyesmi.


Két órán át.....hát én tök rosszul leszek:S

Ha felkelés után fél órán belül nem eszek egy keveset, úgy fáj a fejem, és olyan nagy hányingerem lesz.....


Ajaj :S

2009. júl. 6. 14:53
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol van így, fel kellene hívnod a labort, vagy a védőnőt. Kismamatársaim nekem is ezt mesélték, de én nem oda mentem (Dunaújváros). Majd éhen haltam, rosszullét környékezett a buszon. Amikor odaértem, kérdezte e labaros nő, hogy ettem-e. Mondtam, hogy nem. De kellett volna, egy órával a vérvétel előtt. Akkor megúsztam volna egy vérvétellel. Így levette éhgyomorra, ennem kellett egy zsemlét és két deci tejet inni, majd egy óra múlva levette újból.
2009. júl. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Hu, akkor most lett teljes a káosz:)

Ma mondták terhesgondozáson, hogy akkor 24. hetet betöltve, majd menjek el a laborba a vércukorszint mérés miatt, és majd a következő terhesgondozásra vigyem a leletet.

Ennyi.

Nekem meg itthon jutott csak eszembe, hogy hát lehet éhgyomorra kell menni.

Akkor jöttem ide kérdezni ;)

Még jó hogy a 20. hétben vagyok, addig akkor mindenképp betelefonálok majd, hogy hogyan is megy ez, mert fogalmam sincs....

2009. júl. 6. 15:07
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő,hogy előző nap 19órátol nem ehetek semmit, reggel leveszik a vért éhgyomorra, majd meg kell innom egy cukros lötyit,(citromot azért vihetek hozzá)majd két órát kell várnom,míg újbol vért vesznek.Hogy hogy fogom mindezt kibírni evés nélkül, ilyen hosszú ideig....

azért kérdezd meg a védőnőt, nálatok hogy zajlik, mert van ahol csak zsömlét kell enni tejjel.

Boldog babavárást:23 heteske

2009. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
utolsó vagyok. nekem a vércukorszint terhelésre a védőnő adta a papírt.szerintem kérdezd meg tőle.
2009. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
éhgyomorra kell menni. sőt este 6-7 után előtte nap már nem ehetsz semmit, max ihatsz vizet. ja és leveszik éhgyomorra a vért, cukros löttyöt megiszod és 2 óra múlva megint vesznek vért, de a cukros löttytől nem leszel éhes, max utána már.
2009. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nekem nem a védőnő adta a papírt hozzá, hanem terhesgondozáson a doki - vagyis a doki asszisztense -.

És csupán annyit mondott, hogy a laborban végzik majd, ahol a vért is vették, és hogy reggel 8 előtt legyek ott. Ennyi. Nekem meg eszembe sem jutott ez az éhgyomor-kérdés akkor, csak most itthon.....


Ráadásul ez nagyon vicces lesz, mert a labornál MINDIG rohadt hosszú sor van, mert ugye mindenki oda megy vérvétel miatt. Utoljára nyitás előtt több mint fél órával már ott voltam, de így is a sor elejét már nem láttam, és kinn az ajtóban kellett állnom, mert ott volt a sor vége.


Szóval ez így nagyon vicces dolog lesz.....


Attól a löttytől különben mennyire leszek rosszul? (Már azt leszámítva, hgoy elég rosszul leszek ha nem ehetek, sajnos.)

Lehet, hogy a párom nem tud eljönni munkából, akkor ráadásul egyedül kell mennem és végigszenvednem majd ezt az egészet.

Ettől őszintén megmondva, most kicsit tartok....

Azt hiszem nem mozdulok majd a váróból a két óra alatt egy lépést se, nehogy rosszul legyek valahol és összeessek....

2009. júl. 6. 15:23
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Én nem értem... Kecskeméti vagyok és az összes vérvételem előtt lehetett ennem. A terhesgondozóban direkt rákérdeztem. Kismama az ember és koplaljon? Sőt, a vércukorszintmérés előtt kötelező volt ennem (lehetőleg cukormentes kaját), én 1 pohár tejet és egy zsömlét fogyasztottam, ezt javasolták.

30 h km

2009. júl. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nekem eddig egy kötelező vérvételem volt, akkor éhgyomorra kellett mennem (hát minden bajom is volt, kb 12-13 hetes voltam, a rosszullétek kellős közepén, hosszú sort kivárni...stb).


Másodszor a down-szűrés miatt vettek vért (én a 9ezresre mentem), akkor nem kellett éhgyomorra.


És most utoljára az afp levétel volt, szintén nem éhgyomorra.

2009. júl. 6. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!