Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha első terhességemnél magas...

Ha első terhességemnél magas volt a cukrom, most mire számíthatok a másodiknál?

Figyelt kérdés

Első babámnál tavaly a 26. héten csináltak cukrot, 8,2 lett, diétára fogtak. Nem számolgattam, csak odafigyeltem mit eszek, és mértem a cukrom rendszeresen, hogy ne legyen magas.A babával semmi baj nem volt, túlhordtam 8 napot, egészséges 3330gros 51cmes lányom lett:-)

Most 5 hetes vagyok , említettem a védőnőnek, és azt mondta, csak a 18. héten csinálnak egy ellenőrző vizsgálatot, előbb nem.

Ez normális? Előbb nem kell foglalkozni vele?

Nálatok ez hogy van?


2009. júl. 5. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,

Általában 24-26 hetesen csinálnak étkezés utáni ellenőrző vizsgálatot.Ha előző terhességnél már volt probléma akkor szokták 18.héten már megnézni.A kismama állapotától(előző terhességnél fellépő terhescukor,vizesedés,sok hízás,stb...)függően az orvos dönti el,hogy melyik vizsgálati módszert tartja szükségesnek.

-étkezési utáni cukor vizsgálat:éh gyomor vérvétel....1db.zsömle+2 dl.tej....ismét vérvétel

-terheléses cukor vizsgálat:éhgyomor....cukros szirup elfogyasztása...ismét vérvétel

2009. júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne aggódj,az elsővel nekem is magas volt a cukim,13,diétáznom kellett,mikor megtudtam,hogy hamarosan jön a következő,akkor visszaálltam a diétára!Nem volt semmi gondom,nem volt cukrom egyáltalán,sőt túl jó volt az eredményem!Ne foglalkozz vele,úgy diétázz,mint az elsővel és nem lesz semmi gond!!!

Jó egészséget!

2009. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!