Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. gyermeküket várók, nem...

2. gyermeküket várók, nem féltek attól, h ha jön a tesó a még amúgy is kicsi gyermketek mellé, mi lesz?

Figyelt kérdés

Ill. 2 gyermekes anyáktól is várnám a válszt, akiknek kevés a korkülönbség a 2gyermek között.

Hogy fogom tudni ellátni a 2 kicsit? Egy még ok, de a 2re figyelni bizti nehéz lesz.

Olyanoktól tartok, h pl. elmegyek zuhanyozni, akkor ugyan mit fog csinálni a kisfiam a kitesójával, vagy hurcoljam őket magammal a fürdőbe+wc-re?

Kisfiam 2,5 éves lesz, mire a másik érkezik, de úgy aggódok ilyenek miatt.


2009. júl. 5. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam még két és fél sem lesz.Én is féltem de elgondolkodtam.Bizti,hogy nem lesz könnyű de szerintem nem lehetetlen.:)Most már van rutinunk és a picur ellátása már könnyebb lesz.Én inkább azon aggódom,hogy hogy fogadja majd a kisfiam.
2009. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk 18 hónap különbség lesz és én is tartok a helyzettől, de megoldjuk remélem... így vagy úgy, de menni fog :) az anyák ügyesek!!(meg az apák is :) )
2009. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj én nagyon is félek! Már 3 elmúlik a nagylány mire jön a picuri, de én megmondom őszintén mindentől félek. Hogy fogja majd a nagy fogadni, hogy bírom majd szervezni az életünket, lesz- e elég türelmem ha állandóan fáradt leszek stb. Egy vigasztal, hogy más anyuka is túléli, túlélte, aztán meg olyan gyorsan felnőnek.
2009. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

sziasztok! nálunk csak 15 hónap lesz a különbség :)

sok ismerősöm ijesztget, főleg azok, akiknek nagyon anyás a babájuk. én mégsem félek annyira, mert a kisfiam imádja a társaságot, szereti a babákat, örülni fog a tesónak az tuti.

az a tervezett taktikám (persze az ilyenek szoktak hamar megdőlni :), hogy igyekszem majd a nagyobbal sokat törődni, a kicsi ellátásához pedig segítséget kérni. pl. szeretnék én játszani a "nagy"fiammal majd, amíg nagyi őrzi a kisebb álmát.

így remélem, a nagyfiú nem érzi majd, hogy a tesó bármitől is megfosztotta őt. aztán pedig biztos hamar kialakul a közös ritmusunk. segítségre, csak az első napokban számíthatok. de optimista vagyok, menni fog!

2009. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs 13 hónap a két baba között :-) Nagyon nagy mákom van, mert a pici, aki egyébként most 4 és fél hónapos nagyon nyugodt kislány. Nem volt különösebben hasfájós. Viszont nem hagyhatom őket egyedül, csak úgy, ha a kislányt berakom vagy a kiságyba, vagy a járókába. Volt egy idő, amikor a kisfiú be akarta dobálni a kockáit az ágyba, akkor volt egy kis para, de már leszokott róla. Féltékenység az van, de igyekszem a kisfiúval sokat foglalkozni, hogy megbékéljen :-) A kislány nem sírós, állandóan mosolyog, néha van csak, hogy "kéri" hogy vegyem fel mindenféle különösebb ok nélkül. Van, hogy a kisfiút kérem, hogy hozza oda a pelust, vagy a testápolós flakont, stb. Egyébként a kislányt a földön pelenkázom, hogy a kisfiú is odajöhessen. Látom rajta, hogy bár féltékeny, igazán szereti. A kislány meg úgy néz a kissrácra, mint valami "Istenre". :-) Hidd el, hogy meg fogod tudni oldani! Én majdnem egész nap teljesen egyedül vagyok, még fürdetéskor is, és mégis megoldjuk a dolgokat. De ha van segítséged, azt mindenképpen használd ki.
2009. júl. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 13hónap van a két lányom között,de sok problémám volt,mert segitségem nem volt.Ha mentem a fürdőbe,akkor vagy az egyik vagy a másik picit vittem magammal,mert sose mertem őket együtt hagyni!Tökre nevetségesnek hangzik,de igy volt!Vagy felkeltem jó korán és mikor aludtak,akkor gyorsan elintéztem az ügyes-bajos dolgaimat!Utánna már csak a lányokkal foglalkoztam!

Hát majd az adott pillanatban te is eldöntöd,hogy miként lesz jó,biztos ügyesen megpldod a problémákat!Mindenesetre találékonynak kell lenni,az biztos!

Jó egészséget nektek!

2009. júl. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem két év és egy hónap lesz a két baba között, októberre várom a másodikat.

Nyilván én is izgulok valamilyen szinten, mert egy eldugott kis faluban lakok (fatüzeléses házban, tehát még fát is kell vágnom), busz is alig van, kocsi nincs, egy hónapja egyedülálló lettem, szüleim messze vannak, tehát nem lesz segítség. Én inkább nem is rágódok rajta, hogy mi lesz, majd csak megoldódik minden, ahogy eddig is megoldódott. Én is mindent vagy korán reggel, vagy késő este fogok csinálni valószínűleg. MOst is késő este, 11 óra körül zuhanyzok, reggel takarítok, közben odarakom a kaját, mire felkel a kislány, addigra tudok már foglalkozni vele.

Hát sok sikert mindenkinek. :)

2009. júl. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!