Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket szabad enni az első...

Miket szabad enni az első trimeszterben?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Bármit , csak túl csipőset, fűszereset nem. (oregano, bazsalikom, kakukkfű, fahéj...nagy mennyiségben kerülendőek)

Illetve egész terhesség alatt vigyázni kell a nyers, vagy félnyers dolgokkal. Az az alapszabály, hogy lehet pl. tatárbifszteket enni, de csakis frissen!



,

2012. jún. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az vált be, hogy azt ettem és akkor, ami és amikor jólestett. Az elején sokat paráztam, de rájöttem, hogy semmi értelme: a testem nagyon jól tudja, mire van szüksége. Minél inkább beleássa magát az ember, annál inkább elvész a tiltott dolgok útvesztőjében. A várandósság nekem az örömről és az átélésről szólt, nem a számítgatásból (mit, miből, mennyit) és a paráról. De persze mindannyian mások vagyunk...
2012. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindent szabad, csak mértékkel, ahogy az orvosom mondaná. Tehát akár még egy kis vörösbor is mehet, ha alkalom adódik, persze nem egy üveggel!!! A lényeg, hogy azt edd, amit kívánsz, és ne eröltesd magadba azt, amit nem. Én pl 3 hónapig csak gyömülcsön, zöldségen és nutellás kenyéren éltem, mert nem bírtam főtt ételt enni. Most ez megváltozott a 4. hónapban, de még mindid a zöldség és gyümölcs vannak túlsúlyban. Nekem erre van szükségem, úgy tűnik. Más meg egész pizzákat tol be, vagy paradicsomkonzervbe mártott szardellát, vagy csemegeuborkás vanília fagyit. A nyers dolgokat kerüld: nyers hús, nyers tojás, nyers hal (pl lazac vagy szusi), és mivel nyár van én a tatár beafsteak-et sem ajánlom, azt majd télen, amikor kisebb az esély rá, hogy romlik a hús és bacis a tojás.

Szép babavárást!

2012. jún. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. jún. 15. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!