Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhesen miért csináln...

8 hetes terhesen miért csinálnak terhelést?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam vérvételen, elájultam, ezért csak az ellenanyagot vették le. Most meg terhelnek. Már előre látom a sorsom. Hogy lehet kibírni. A szagoktól is émelygek. A tű már nem is zavar...:-)
2008. ápr. 28. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne engedd! Nem kötelező vizsgálat, te döntöd el, akarod-e. Sok helyen nem is küld a doki ilyenre, csak ha gond van. Nemek nem csinálták, nincs is semmi bajom, se nekem, se a babónak.
2008. ápr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem értem...most már ott tartok, hogy inkább legyek túl rajta, és lealább tudom, hogy normális-e az érték. De ha nem kötelező, azt hogy közöljem a vérvételen (még vizelet is kellene)biztos ferdén néznek majd rám.
2008. ápr. 28. 10:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt gond a vércukroddal, akkor tényleg furcsa, hogy terhelésre küldtek. Úgy tudom, hogy csak a 24-26. heti terheléses vércukor vizsgálat kötelező.

Kérdezd meg az orvost, hogy feltétlenül szükség van-e erre, mert amúgy is rosszul vagy az émelygés miatt.

2008. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia szerintme se engedd.Meggyőződésem ,hogy csak beteget akarnak csinálni az emberből.A baba sok mindentől megvéd-gyógyít és ez tény.Elvileg ilyenkor vagyunk a legegészségesebbek.NEkem a 24hetes terhelésem lett magas azóta kisérleteznének,bár mondták reggel mindig magasabb a cukor meg minnél tovább éhezel akkor is,én 3 órája voltam fennt mikor megittam a cukros löttyöt ami 2 órán át még ringatózott bennem,nem is csoda,hogy magas lett,normál ember nem visz be ekkora cukro adagot reggel és nem éhezik 5órán át mint én.Mikor rákérdeztem a diabetológián erre..mert ők mondták,hogy reggel magasabb és minnél tovább nem eszel nő az érték,..szóvalmikor rákérdeztem elpirulva azt mondták ez a szabály és ezt nem ők hozzák..mondom milyen szabály?hogy 5órát éhezek meg 75gram cukrot kell innom...na szval ennyit erről...soha semmi bajom nem volt,azóta mérem itthon az eredményeimet semmi baj a cukrommal,mentem a kontroll vérvétere,ott is tökéletes akkor?..miről beszélünk..megértem,hogy vannak olyanok akiknek kiderül,hogy cukrosak de gondolom azok más helyzetben vannak.Azokat figyelgessék.Amúgy teljesen normális 8hetesen,hogy rosszul vagy a barátnőm is 12hétig szinte minden reggel hányt meg egész nap émelygett..én szerencsére ezt megúsztam lightosan.Úgyhogy ne engedd,mert a terhességed csak nehezebb lesz ha állandóan nézegetnek.Nézzék meg ,de majd akkor mikor indokolt időben vagy.HA valaki diabos annak sem 8hetesen nézik a cukrát hanem 10-12hetesen..szval ez kicsit korai.29hetes kismama
2008. ápr. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk azt mondta a dokim, hogy semmikor se kell a terheléses! Amikor sima laborra megyek, akkor a vérvétel előtt egy órával otthon meg kell ennem reggelire egy zsömlét meg egy pohár tejet. Leveszik a vért, ha nincs gond, nincs terheléses. A védőnő amúgy is nézi a vizeletben a cukrot és a fehérjét minden alkalommal... Szerintem ha nálunk nem kötelező a terhelés, akkor sehol, csak valóban úgy van, ahogy előttem írták: az a buli, ha beteget csinálhatnak az emberből. Csakhogy a terhesség egyáltalán nem betegség, nem is hagyom, hogy betegként kezeljenek.
2008. ápr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!