Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi védi meg a kismamákat a...

Mi védi meg a kismamákat a kirúgástól?

Figyelt kérdés
Egy német tulajdonú multi kft-nél dolgozom, és pl a 12. hét után szólok, hogy terhes vagyok, ki vagy mi véd meg, ha el akarnak bocsátani (valami kitalált indokkal)? Bejelentve doglozom itt 1 éve.
2008. ápr. 26. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Szeretnél továbbra is dolgozni kismamaként?Vagy táppénzre szeretnél menni?Mert ha határozatlan a munkaviszonyod és táppénzre mész akkor semmi gond nincs nem rúghatnak ki.Viszont ha határozott akor elöfordulhat,hogy menni kell.legalábbis Én így tudom.
2008. ápr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lap alján van egy kérdés,ahol pont erről van szó,hogy mikor lehet kirúgni és mikor nem.Olvasd el!
2008. ápr. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A konok világ miatt tanácsolom neked inkább elöbb menj beteg állományba és ha már a doki felvett akkor mond meg ez biztosit a legjobban be !!!! Akkor már nem dobhatnak ki nem tudnak tenni semmit !!
2008. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát, én úgy tudom törvény védi a kismamákat. Állapotos nőket nem rúghatnak ki. Gondolván a távoli jövőre, én korrektebbül intézném a dolgokat, mint az előttem "szóló". Legalábbis, ha vissza szeretnél menni (majd) dolgozni a mostani munkahelyedre! És persze, ha eddig ők is korrektül bántak veled.
2008. ápr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia.Ha van kiskönyved és szóltál a munkahelyeden(én írásba adtam,biztos ami biztos)akkor nem rúghatnak ki,a törvény véd!Kitalált indokkal sem rúghat ki,3 dolog lehet,amikor megszűnik a munkaviszonyod:

1,csődbemegy a cég

2,közös megegyezés(ha nem írod alá,akkor nem tehet semmit

3,fegyelmivel,de ehez kőkemény indokok kellenek!,mert be is perelheted őket.Általában a cég ezt nem szokta bevállalni(a mulik általában jobban betartják a törvényt,mint a kicsik),pláne ha eddig nem volt veled probléma.

Én is kb.12 hetesen mondtam meg.Azért arra figyelj,hogy előbb mond el és utána menj táppénzre,mert a körzeti valószínű hogy 8-as kódot fog ráírnia tápénzes papirodra,ami veszélyeztetett terhesség,de kérdezd meg őt.Szerintem így etikus.Én mondjuk még dolgozom,kb.júliusig.15 hetes kismami

2008. ápr. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha határozatlan a munkaszerződésed, akkor először várd meg, amíg lesz kiskönyved. Add írásba a munkahelyen, hogy kismama vagy, ha még szeretnél tovább dolgozni és így nem rúghatnak ki, csak fegyelmivel, ha nem, akkor menj táppénzre, de addig ne szólj bennt, és így megint csak nem rúghat ki!

Ha határozott a munkaszerződésed, akkor sajnos nincs mit tenni. Ahogy lejár, munkanélküli leszel, hacsak nem olyan rendes a munkáltatód, hogy kapsz egy határozatlan szerződést.

Sajna én úgy jártam, hogy 3 havonta újították a szerződésemet, és miután elmondtam, hgy kismama vagyok a szerződés lejárta után már nem kívántak foglalkoztatni, pedig régóta nekik dolgoztam! Reménykedtem, hogy nem babrálnak ki velem, de nem véletlenül kötnek ilyen munkaszerződéseket!

2008. ápr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat....napi 6 órát dolgozom, gép elött..kényelmes..bár jár némi stresszel, cal center...

A szerződésem határozatlan időre szól, alá van már írva...

Lehet, hogy buta kérdés lesz, de melyik kiskönyvre gondoltok?

2008. ápr. 27. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
A terhes könyvre, amit a védőnő állít ki neked.
2008. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bizonyságul a 4. hozzászólónak az utolsó kismama tapasztalatát is ,hogy nem én nem vagyok korekt és etikus ,hanem a világ ,úgy látszik nektek eddig szerencsétek volt nem volt olyan munkáltatótók aki szívtelenül eltanácsol ,mert kisbabát vársz és ha vissza mész dolgozni az első hiányzást amit a gyerek végett töltesz otthon kirúg !!
2008. ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szte se kell ugy mond korrektnek lenni a munkáltatóval, én már jópárszor beszívtam ezt, m keresztülgázolnak ők simán az embereken. Mndent csinál úgy, h jogilag neked a legjobb legyen, Te legyél biztonságban...a cég egy tizedmásodpercig se vesz figyelembe olyan dolgokat, h az alkalmazottnak mi a jó és hasznos, csak azt, h a cégnek mi es hogyan hoz profitot. Vigyázz magdra....én, ha nem lettem volna résen, úgy kirúgtak volna 8 év után, h a lábam nem éri a földet..nálunk nem türnek meg se várandós, se gyed-ről visszajött anyukákat...az a hozzáállás,h itt anyukákra nincs szükség, m nem elég elhivatottak (pld nehezen túlóráztathatóak hetente 3x)....ha callcenteres vagy pld azért is kirughatnak mondvacsinált okkal, h nem akkor mentél pisilni amikor a szüneted volt, azaz nem tartod be a szabályokat és nem lehet veled együtt működni, ezzel rontod a cég hírnevét és nyereségességét..na, ez más egy rendkívüli felmondásra való ok..,..és még sorolhatnám...és ezek nem az én kitalációm...ezek megtörténnek....tégy úgy mindent, h védd le magad!
2008. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!