Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lett valaki rosszul a málnalev...

Lett valaki rosszul a málnalevél teától?

Figyelt kérdés
ma kezdtem el inni a málnalevél teát és rá egy idő után nagyon émelyegtem.Pedig egészen eddig nem volt baj.Nem birtam enni sem mert azt éreztem kijön belőlem az étel.3dl vizhez 1 ek.levelet tettem.37hetes km.
2009. júl. 2. 13:35
 1/5 A kérdező kommentje:
most látom,hogy mindenhol teáskanálnyi adagot ir,akkor a zacskon miért evőkanál van?Lehet bajt csináltam.....
2009. júl. 2. 13:38
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

MÁLNALEVÉLTEA:A mélnalevélből készült teát évszázadok óta a női termékenységet fokozó szerként fogyasztják. A hiedelem szerint erősebbé és feszesebbé teszi a méh izmait, a vajúdás alatt pedig segíti a méhösszehúzódásokat. Ha a kismama a terhesség utolsó pár hetében rendszeresen issza ezt a teát, csökkenhet a szüléskor oly gyakran fellépő súlyos vérzés kockázata, rövidülhet a szülési fájdalmak ideje, sőt még maga a szülés is könnyebbé válhat.A terhesség korai szakaszában azonban nem szabad inni belőle, minthogy egyes nőknél serkenti a méhösszehúzódásokat, s ezzel könnyen vetélést okozhat.

A málnalevéltea csillapítja a menstruációs görcsöket, ha a havi vérzés kezdete előtt néhány napon át fogyasztják.

Csecsemők és kisgyermekek esetében is alkalmazható olyan általános emésztési panaszok kezelésére, mint renyhe bélműködés, a hasmenés és a székrekedés. Enyhe vérzéscsillapító hatásának köszönhetően szájvízként is használható. A málnalevél tea jó még cukorbajra, vese és hólyagbántalmak ellen, izzasztó hatása is van, valamint számos teakeverék összetevõ része. De meghûléses betegségre használható a szárított málnalevél és bogyó fõzet is.

Ajánlatos, a szülés elõtti hetekben napi két csésze /max.1l/ teát elfogyasztani (a 38. héttől) Egy csésze teához egy kanál szárított málnalevelet teszünk, leöntjük forrásban lévő vízzel és tíz percig letakarjuk.

2009. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem csináltál bajt, nyugi!!!

Én két evőkanálnyit szoktam leforrázni 2,5dl vízzel, majd higítom fél literre, miután kiázott és ez a napi adagom.

Én csak akkor voltam rosszul, mikor egy húzásra lenyomtam ennek a felét:), de van más is, aki émelyeg az ízétől.

37+4 km

2009. júl. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Véletlenül elküldtem.Szóval itt is 1 kanállal ír.Olvasgattam már én is utána,de nem ír mellékhatásként émelygést.Esetleg enyhe hasmenést.Nem lehet,hogy ettől az időtől émelyegsz?Elég nyomott a levegő.Igyál több folyadékot,hátha segít.
2009. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Mondjuk én is hamar megittam a teát.Szerintem ez volt a baj.Ezentúl lassabban iszom.ha mást nem tudok tenni akkor 2 csésze helyett csak egyet fogok inni naponta.Érezhetem már ilyenkor a hatását?jul.17-re vagyok kiirva.
2009. júl. 2. 14:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!