Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen hasi Uh-on már...

7 hetesen hasi Uh-on már mindenképp kell látni szívpulzációt?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, az orvos hasi Uh-on nem látott szívpulzációt. Hasi Uh-ot csinált, mert ő már a kézi vizsgálat alapján azt gondolja, hogy 7-8 hetes vagyok. Ami biztos, hogy nem igaz. Ha jövő héten is hasit csinál, és esetleg nem látszódna a szívpulzáció, akkor szóljak neki, hogy esetleg hüvelyit csinálhatna? Nem értem, hogy ma miért nem csinált...így csak jól beparáztatott, hogy jövő héten aztán mindenképp látni kell!
2012. jún. 4. 21:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Most már utólag mondhatjuk hogy kellett volna sőt ! első körön ilyen fiatal terhességnél inkább a hüvelyi az első a hasi uh meg... mit lát és inkább mit nem lát.


hát szólhatsz csak némelyik doki ezt nem viseli túl pozitívan .

még bőven lehet hogy később fogant és azért nincs szivhang meg pulzálás.


ki a karmokkal a jövő héten addig meg ne aggódd magad betegre !

2012. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Ez még éppen határeset, 6 hetesen nem feltétlenül kell látszódnia. De nyugodtan csinálhat hasit, sőt, jó, hogy nem hüvelyivel kezdett.
2012. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is csodálkoztam! Menstruáció alapján 6+3 hetes vagyok, ráadásul a ciklusaim 30 nap felettiek, és tudom, hogy a peteérésem sem a 14. napon volt, hanem a 16. nap körül! Csak a doktornő múlt héten kézzel megvizsgált, és mivel elég nagynak találta a méhemet, a "fejébe vette", hogy én most már 8 hetes vagyok kb. Amikor meg csak petezsákot látott, akkor meg mondta az asszisztensnek, hogy akkor lehet, hogy csak 7 hetes körüli. Majd, hogy 1 hét múlva kontroll, és akkor már látni kell! Azért érdekelne, hogy hasin muszáj-e már egy 7 hetes max. 7 hetes 1-2 napos terhességet látni, mert gondolom azt akar megint csinálni! Viszont ha nem látni a ti tapasztalatotok alapján, akkor mindenképp felhívom a figyelmét valahogy, hogy számoljuk újra azt a terhességi hetet! Vagy ha más nem, elmegyek másik dokihoz :S
2012. jún. 4. 21:57
 4/17 anonim ***** válasza:
Én a következő vizsgálat alkalmával már nem is mennék ehhez az orvoshoz. A kórházban ahol én voltam állami rendelésen is hüvelyi UH volt a protokoll 12. hét alatt. Egyébként 7 hét alatt még nem mindig látnak pulzációt. Ezért is szokták visszahívni a kismamákat a 7-8. hét környékére.
2012. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A legújabb ajánlások szerint először hüvelyi ultrahangot érdemes csinálni koraterhességben is, szerencsére ezt sok orvos alkalmazza most már Mo-n is. Szerintem emiatt ne menj máshová, ugyanis a hasi uh is tökéletesen alkalmas diagnosztikára ebben az időszakban is. Ami valószínű, az az, hogy később fogant. Nyugalom, és a köv. uh-n már látszani fog minden.
2012. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. még vékony sem vagyok annyira, ennek ellenére az elejétől hasi uh volt, hüvelyi egyáltalán nem - a férjem orvos, ő kifejezetten nem engedte a hüvelyit, több okból sem. Abszolút nem azt akarom mondani, hogy nálad bármi baj van, sőt, hat hetesen közel sem KELL pulzálást látni, csak arra célozgatok, hogy emiatt nem érdemes orvost váltani.
2012. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szio nalam 5-6hetesen volt az elso vizsgalaz ahol latszodott a petezsak es pulzalt! Egyertelmuen huvelyi uht csinalt 12het alatt mindenkepp! 17hkm
2012. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Nem szívesen váltanék, mert több kismama is ajánlotta nekem, és nagyon aranyos is! Csak szerintem itt félreértés van, mert nagyon a kézi vizsgálatra hagyatkozik, és figyelembe sem veszi a menstruáció alapján számított terhességi kort! Pedig ilyenkor még jó lenne, mert így csak beijesztett, hogy aztán jövő héten már tényleg látszódnia kell annak a babának! Én meg megijedek, hogy akkor lehet, hogy gond van? De remélem, hogy minden rendben lesz, és az idő is csak elvánszorog valahogy addig..
2012. jún. 4. 22:07
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves 22:03-as válaszoló, ha még olvasod! :) A férjed mit mond arról, 7+0, max. 7+1-2 hetesen már kell látni hasi Uh-on szívpulzációt? Csak attól félek, ha még mindig nem látna, mit fog csinálni?? Remélem, hogy csak feleslegesen idegeskedek ezen!
2012. jún. 4. 22:31
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem 6+6 naposan hasi uh-n láttak mindent, babóca jól volt, 10 mm és szívhang jól hallható volt már akkor is. Pécsen csinálták a klinikán, mert ici-picit barnáztam.

36 hetes kismama

2012. jún. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!