Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen tünetei vannak annak...

Milyen tünetei vannak annak ha picit kinyílik a méhszáj? Egyáltalán azt lehet érezni v a doki veszi észre a havi vizsgálatoknál?

Figyelt kérdés
20.hetes kismami!
2008. ápr. 25. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

20 hetesen még nem igazán kell ettől félned, 30 hét előtt még nem hallottam ilyenről.

Általalában érezni nem lehet, bár ha görcsölsz, az lehet rá utaló tünet.

a doki ha manuálisan megvizsgál, akkor észreveszi, megvannak az idők, mikor nézik a méhszájat (24-26 hetesen tuti, utána 36 hetesen)

Ne félj, nem lesz baj, és ne is gondolj ilyenekre.

De ha vérzel,vagy göröcsölsz, menj orvoshoz!

2008. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A doki,amikor hüvelyi vizsgáélatot végez megérzi,ha már nyitva van,az ujjaival.Gyakorlat,de te magadnak ne nagyon vizsgálgasd,neh valami bacit telepíts be a körmöd alól.Érezni nem nagyon lehet,max azt érezheted,hogy nincs valami rendben,gyakran jönnek a keményedések,esetleg néha fájnak is,és pihenéssel sem akar javulni a dolog,netán barnázol,vagy rózsaszínes a folyásod.Ilyenkor mindig érdemes dokihoz menni.De alapesetben csak szülés előtt kezd kezd felpuhulni,majd kinyilni a méhszáj.Én 36 hetes vagyok,és még zárva van,nagyon nem volt jellemző a várandósságomra a haskeményedés.Próbálj meg sokat pihenni,főként az éjfél előtti alvás a lényeges,mert az a legpihentetőbb,illetve napi 8-9 órára szükség van.
2008. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Én nem vizsgálom magamnak,csak meg akartam magam nyugtatni!Mert nekem elég feszes a hasam,doki is mondta h minden rezdülést meg fogok érezni mert vékony a hasfalam!Konkrét keményedés nincs csak feszülget néha-növekedik:-)))görcs nincs és barnázás sem....akkor ok minden?
2008. ápr. 25. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, minden oké, ne izgulj:-)

Néha kell keményedjen a poci, hisz nől, ezt érezheted, de ez természetes:-)

2008. ápr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jajjj nagyon köszi!Megnyugtattál,állandóan aggódom h jó e amit érzek,meg h ezt kell e éreznem stb.....:-))
2008. ápr. 25. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ilyen vagyok, nekem is vékony a hasfalam, sokszor feszes a hasam, eleve vékony alkatú voltam terhesség előtt is. Tényleg úgy van, ahogy írtad, szinte minden mozgását érzem a babának, sőt már kb 1 hónapja kívülről is látni, hogy időnként kidudorodik. Én is mindig aggódok, nehogy kinyíljon a méhszáj, de múlt héten azt mondta a doki, hogy zárva van és minden ok.

Ne izgulj, biztos minden rendben van nálad is!

Boldog babavárást!

28 hetes kismami

2008. ápr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi neked is!Bizony én is érzem állandóan és már látni is ilyen kis pukkanásokat néha-hihhetetlen!És néha nekem is dudorodik itt ott éás ott kicsit keményebb is!:-))
2008. ápr. 25. 16:45
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát én nem éreztem semmit. 25 hetes voltam mikor megnézett a doki és fél ujjnyira volt nyitva a külső méhszájam. Hogy azóta,hogy áll nem tudom,mert 2 hét mulva kell megint mennem.

2008. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első babával a 22-ik héttől nyitva volt a külső méhszáj, 37 hétre egészsége fiút szültem, most a 2.-at várom, már az elejétől nyitva vagyok 1 ujjnyira, de nem gond, most a 25.-ik hétben vagyok, és eddig minden ok. Csak pihengetni kell, amit 1 gyerek mellett már nem nagyon tud az ember, főleg egy 1 éves mellett, de lehetőség szerint. Nyugi, nem lesz semmi baj.
2008. ápr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindent, mindenkinek!
2008. ápr. 26. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!