Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Agyi ciszták, agykamratágulato...

Agyi ciszták, agykamratágulatok. Milyen gyakori a magzatoknál? Van olyan akinek nem szívodott fel?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Agykamratágulatot nekünk születés után diagnosztizáltak. Sokáig jártunk vele ellenőrzésre... éppenséggel mondhatnám, hogy nem lett következménye, de őszintén szólva nem tudom, hogy összefügg-e vagy sem, de a gyermekemről nemrégiben kiderült, hogy Asperger-szindrómás...

De amúgy amikor az oldalkamra-tágulatokat találták csecsemőkorban, akkor annak nem volt semmiféle külső jele...

2012. jún. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mekkora tágulatot találtak a gyermekednél? Nem tudom pontosan mi is az a asperger szindróma. Mivel jár? Utána néztem, azt olvastam a zsenik is nagyon gyakran közülök kerülnek ki.
2012. jún. 1. 15:41
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Hú, már nem emlékszem, de 4 oldalkamrából 3 volt tágult.

De mondom, egyáltalán nem biztos, hogy van bármi összefüggés, csak nem írhattam azt, hogy nem lett semmi "következmény", mert nem tudom, hogy összefügg-e a két dolog vagy sem...

Az Asperger az autizmus enyhébb változata - de attól még autizmus, tehát szociálisan, és a megismerés terén vannak fogyatékosságok. Ezzel együtt amúgy tényleg zseni. :)

2012. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is hasonló a történetünk, de nálunk már magzati korban diagnosztizálták a tágulatot. Külsőleg semmi jel nem volt, és fejlődésneurológián is mindent normálisnak találtak. Utoljára egy éves korban, kb. fél éve voltunk.

De most lefagytam ettől a szindrómától... lehet, hogy nálunk is kiderül??? :((( Kérlek írj még erről, nálatok hogy derült ki, mi történt... most nagyon megijedtem.

2012. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Magzati korban látszódott, és el is akarták vetetni velem a babát. Rengeteg orvosnál jártam vele. Szülés előtt már nyoma sem volt. Ma 2,5éves rendkívül okos, örök mozgó gyerek.
2012. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az asperger- szindrómától ne féljetek, meg sok olyan felnőtt is van, akinek ez a baja, de nem tud róla, mert tényleg elég enyhe fogyatékosság.

[link]


Mindazonáltal a kérdezőnek kívánom a legjobbakat :)

2012. jún. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg nem akartam senkit ijesztgetni. Szerintem még a hozzáértők se tudnák egyértelműen megmondani, hogy van-e összefüggés, hiszen nagyon keveset tudnak az Aspi agyról.


De hazugság lett volna, ha azt írom, hogy igen, találtak agyi oldalkamratágulatot, és a gyermekemmel nincs semmi gond.


Egyébként azt aláírom, hogy mint fogyatékosság, nem a legvészesebb dolog, de az, hogy felnőttek úgy nőttek fel, hogy nem tudják magukról, hogy aspik, azért van, mert nem régóta ismert ez a szindróma. Én ismerek olyan felnőtteket, akik tudták magukról, hogy mások, nehézségként élték meg, és amikor felnőttként kaptak diagnózist, az megkönnyebbülést jelentett számukra. A wikipédiás leírás egyébként jól összeszedett szerintem. Hozzátéve, hogy nincs két egyforma Aspi. Vannak, akiknél tényleg nagyon enyhe formában jelentkezik, másoknál közösségben komoly problémákat okoz a szindróma (nálunk is).


Szerettem volna, ha ír ide olyan, akinél szintén diagnosztizáltak agyi oldalkamra-tágulatot, és már nagyobb a gyereke, mindenfajta következmény nélkül. Gondolom, az megnyugtató lenne mindenki számára.


Mindenesetre 3 éves kor alatt nem igazán lehet Aspergert diagnosztizálni, kevés, és nem túl tipikus tünet jelentkezik addig. Nálunk csak a repkedés volt, ami jelentkezett. Óvodás korban jött elő a többi tünet, egyre erősebben. Diagnózisunk 5 éves korban lett.

2012. jún. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én megnyugodtam, köszönöm. Nem találtam olyan tünetet, ami illik ránk, és azt hiszem, nem tehetek mást, mint bizakodom.


Mivel a mi gyermekkorunkban kevés UH-t csináltak a magzatokon, kevesebb oldalkamra-tágulatos felnőtt ismert, legalábbis szerintem.

Amúgy egyszer láttam itt a neten egy interjút azzal a híres genetikussal (eszembe nem jut most a neve... na tudjátok...), és ő mondta, hogy már látott pár felnőttet, akinek nincs ezzel gondja, és csak véletlenül derült ki a tágulat is. Nálunk is azt a diagnózist hozták, hogy vsz. genetikai a dolog, és ennyi.

2012. jún. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!