Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Velem van baj vagy más is...

Velem van baj vagy más is volt így, hogy sokszor zavarta a kérdések az emberektől, hogy mikor lesz meg a baba, fiú vagy lány, mennyi idős vagyok stb?

Figyelt kérdés

Olyan emberek is akikkel ezelőtt nem beszéltem,olyan is akivel alig.Ezért olyan jó lenne néha láthatatlannak lenni. Lehet érzékenyebb vagyok, de mindig vártam ,hogy terhes legyek nagy legyen a hasam és engem is nézzenek meg úgy ahogy én a többi kismamát. De mióta látszódik a pocakom azóta nem szeretem ha néznek,hogy kérdezősködnek és mások előtt nem is tűnök olyannak ,mint aki a fellegekben jár ,mert állapotos. De amúgy tényleg nem érzem úgy magam, pedig mindig úgy gondoltam ,hogy életem legszebb időszaka lesz ,mindig beszélni fogok hozzá és simogatom, de ez nem így van. Igazából sokszor el is feledkezem róla ,mintha még nem tudatosult volna bennem ,hogy gyermekem lesz.

21hkm


2012. máj. 26. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem csak az utólsó hetekben szokott zavarni, hogy mindenki azt kérdezi: jééé, te még egyben vagy??? Attól meg végképp falnak megyek, amikor hozzáteszik, hogy: nahát, pedig mekkora pocakod van!

Harmadik babót várom, már a finisben vagyunk, de az előző kettőnél is az utólsó 1-2 hétben már a telefont se voltam hajlandó fölvenni, hogy hagyjanak már békén.

A hormonok miatt van, gondolom... Mondjuk 21 hetesen nem volt ilyen gondom, de hát nem vagyunk egyformák.

2012. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Engem az zavar, hogy tapizzák. :) De tényleg, boldog boldogtalan akar egy tapintást, vagy egy simit, és az őrületbe kergetnek vele. Legszívesebben letörném a kezüket. Meg én olyan helyen élek, ahol kevés a fehér ember, és alapból megnéznek, most meg, hogy látszódik a terhespocak, most még jobban megnéznek, és ÁÁÁÁ!!!! A szomszédaink nekünk is kérdezik, hogy fiú-e vagy lány, de engem az idegesít, hogy ők akarják megmondani, hogyan kell élnem terhesen, ezt egyem, azt ne egyem, ne tartsak kutyát, ne számítógépezzek, egyek halat, így aludjak, úgy menjek, stb stb. Csomó hülyeség és már mosolyogni se tudok rajta, mert zavar, hogy mennyire ostobák.

Szóval nyugi, nem vagy egyedül! :) Rólam se rí le, hogy milyen iszonyú boldog vagyok, mert kb ugyanúgy vagyok, mint eddig, és anyukám pl a falra tud mászatni azzal, hogy "nem vagy boldog?" közben meg de, csak nem mutatom ki annyira. Na mindegy, ez van, gondold azt, hogy ez a saját kis világod, amit ők nem értenek és te okosabb vagy, mint ők, mert te érzed, hogy mi van és egyszerűen tojd le magasról, hogy ha nem tűnsz boldognak, mert a szíved mélyén az vagy, csak nem tör fel a felszínre (ez sokkal jobb, mint azok a kismamák, akik kb csak erről tudnak dumálni, és próbálsz velük valami másról dumálni, akkor valamiről úgy is eszükbe jut saját maguk és kezdődik minden elölről...)

Kitartás!

15 h km

2012. máj. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen ez a tapizás a másik. Nem sokan teszik még meg, de tényleg meg se kérdezik. És eddig is utáltam ha nem közeli szerettem és hozzámér. Most meg főleg.

A másik,hogy mindenki azzal jön ,hogy biztos kislány lány. Anyum meg az örületbe is kerget ezzel, mert tesóméknak 1 fiuk van a másik most fog megszületni. Így gondolom már nagyon akar lány unokát. De nekünk meg teljesen mindegy. Ezen felül,meg már a második gyerekről beszél,pedig még meg sem szültem és meg is mondtam,hogy nem lesz több.

Nem szeretnénk,mert tudjuk ,hogy anyagilag mit engedhetünk meg most és később is.

Nem gondoltam ,hogy így fogok reagálni dolgokra és ,hogy így élem meg ezt az időt.

2012. máj. 26. 18:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Engem mostanság az zavar, hogy sokan mondják, hogy kicsi a hasam, meg, hogy miért nem akarjuk tudni a babák nevét.


29 h ikres km

2012. máj. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

vard csak amig megszulod :D en szamoltam, egy nap 22-en (!!) allitottak meg, hogy jajdeszepbabamennyiidos :)


engem nem zavar, legalabb mosolyognak picit, ugyis legtobb ember zombi, ha ennyiben maradnak, hogy megtudjak, mosolyognak, es mennek tovabb, akkor miert ne.


amikor terhes voltam, egyedul voltam a 2.5 evesemmel, csak ra fokuszaltam, igy nyilvan nem is beszeltem massal, bar jo lett volna neha, mert ejjelnappal csak a fiam, kicsit sok volt neha.


egyebkent nyugi, nem kell megvalni az eletedtol csak mert terhes vagy, neha ugyis jelzi, hogy igenye van ra, a pocakban is, meg majd ha kint lesz akkor is, nem kell szelsosegekbe esni soha :)


konnyu szulest neked

2012. máj. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Érdekes, mert én is így vagyok ezzel. Nagyon büszke vagyok a már nagy pocakomra, de még mindig nem vagyok hozzászokva, hogy megbámulnak az utcán, mert ugye mi mások vagyunk, mint a többi ember, aki nem terhes :). Tőlem is minden ismerős, aki először lát terhesen, meglepődik, hogy babát várok, és rögtön kérdezősködnek, de ez szerintem normális, nyilván kíváncsiak.


30hkm

2012. máj. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 cica8918 válasza:
Szia!!!Nincs veled semmi gond!!!én most 15hetes vagyok elég vékony alkatú de nagyon hamar látszódott már a pocakom,mindenki először is a hasamnak köszön és utána néz a szemembe (ha néz)....Meg a védőnőm és a dokim szerint is nagyob az ilyenkor megszokottnál!!Szokták simogatni én akkor mondani szoktam h nem kutya vagyok :D mindig ki akadnak hogy miért nem tudjuk hogy ki lakik odabenn....meg miért nem hízok tán nem eszek??ettől a plafonon vagyok!!Nagyon sokat eszek eddig 2kg jött fel de jó az anyagcserém!!!Az idősebb asszonyok már látják meg Ők tudják hogy lányom lesz én mondani szoktam hogy biztos mikor készült ott voltak ők is!!!Ilyenek és még sorolhatnám miket kel hallgatgnom....Úgy hogy nyugi legyen magaddal és Babókáddal tötődj és a többit .... le :D További szép terhességet!! :D :)
2012. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!