Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 fiam van és ikrekkel vagyok...

2 fiam van és ikrekkel vagyok terhes hogy fogom bírni?

Figyelt kérdés
3 éves és 1 éves fiaim vannak, a férjem nagyon szeretett volna még egy babát, hát belevágtunk és ikrek lettek! Erre egyikőnk sem számított és látom, hogy ő is megijedt, mert anyagilag ugyan bírnánk, de fizikailag nincs segítségünk, se nagyszülő se semmi... Most folyamatosan ezen zakatol az agyam, hogy a legnagyobb gyerekem ugyan ovis, de a kisebb itthon lesz velem plusz még két baba, kicsit kiakadtam...
2012. máj. 24. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Nagyanyámnak 8 gyereke volt, majdnem mindegyik egy év különbséggel született, szegények voltak, nem volt óvoda, aki élt és mozgott a faluban az a földeken dolgozott, köztük nagyanyám is a szülés után két-három hétre.

-

Bírni fogod, csak néha fáradtabb leszel, de mint minden egy idővel könnyebb lesz.

2012. máj. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Ha anyagilag megengedheted, fogadj fel segítséget, legalább az elején! Az első év biztos nem lesz sétagalopp, de biztos bele fogtok jönni!Szerintem neketek már az is segítség lenne, ha valaki elvinné a nagyfiadat oviba, aztán meg játszana egy órát az 1 évessel, addig te renbbe rakod a piciket, és tudsz megint az 1 évesre koncentrálni, míg alszanak. Vagy a takarításban kérj segítséget, mert neked bőven elég lesz a gyerkőcöket rendezgetni!
2012. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, hogy kiakadtál :S

Nagyon nehéz lesz!

Ha anyagilag jól álltok, akkor heti egy alkalommal bejárónőt fizessetek meg, kitakarít, kimos stb, állati nagy segítség lenne! Ez havi 40 ezerből kijön.

Nekem nincs bejárónőm, nincs rá szükségem, de még csak egy pocaklakóm van:D

Viszont mosogatógépem van! Ezt 4 pici mellett szintén melegen ajánlom!

2012. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek... nálunk is ikerfiúk vannak, és nagyon szeretnénk harmadik kistesót. És tényleg nehéz, főleg az elején. Isten ne adja, hogy koraszülöttjeid legyenek, mert az plusz ezer gond és baj.

Abban igaza van az első válaszolónak, hogy régen is felnőtt sok-sok gyerek egy családban, de ha az ember teheti, szeretne minden gyermekére kellő időt, energiát fordítani. Így lesznek testileg-lelkileg-szellemileg egészséges, boldog kiegyensúlyozott manócskák. Arról nem is beszélve, hogy ikrek mellett SOHA nem alszik az ember, örül ha a teje megmarad, az erőnk pedig véges... hol marad akkor idő a nagytesókra, a háztartásra, a férjünkre, és esetleg saját magunkra???


Segítség híjján én mi most azt csináljuk, hogy heti kétszer négy órára bébiszittert hívünk, normális, megbízható gondozónőt. Amikor itt van, én ilyen luxus dolgokat csinálok, mint pl. ülve eszem meg a kajámat, kapkodás nélkül nyelek... nyugodtan beülök a wc-re (már bocsánat), hajat mosok, és szórakozás, kikapcsolódás címén ideülök a géphez vagy fél órára, ami agyilag feltölt, és az ülés kellemesen pihenteti a fenekemet, lábamat.


Kedves Kérdező, kitartást és sok-sok erőt, valamint jó egészséget kívánok nektek! Ha lehet, tegyetek ti is így, kerítsetek egy bébiszittert, legalább 1-2 órára!

Kérdezd meg a védőnőt, hogy nem járna-e nektek kirendelt gondozó (többes ikreknél úgy tudom, hogy jár államilag, így 2 gyerek utáni ikrekkel is kaphattok talán)!

Ezen kívül beszélgess el többgyermekes édesanyákkal, milyen idő- és energiaspóroló praktikáik vannak!

Aki rá van kényszerítve, az nagyon ötletes, kreatív tud lenni, ti is bele fogtok jönni!

Minden jót! :)

2012. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a gyerekekhez!!! Én bizony szívesen átvenném a terhedet, de mindezt félretéve én is azt gondolom, hogy segítséget szerezz magad mellé mindenképp. Főzést, takarítást végezze más, neked elég lesz a 4 rosszcsont.
2012. máj. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. máj. 24. 09:06
 7/10 Anita8401 ***** válasza:
100%
Én is így vagyok csak az én fiaim 10 és 7 évesek :) reménykedj benne,hogy hátha lányok lesznek :) én is azt teszem :))
2012. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyű,de ha megengedhetitek magatoknak alkalmazzatok egy bejárónőt!Nagyon sok terhet levenne rólad,ha nem kéne takarítanod,és így a két kicsire több időd lesz.Mivel a kicsi 3 éves,így bevonhatnád őt is egy kicsit.Nézze ,hogy hogy pelenkázol,fürdetsz,meséld el neki,hogy anno vele is ezt csináltad :)Sok sok egészséget és kitartást!Gratulálok a babákhoz!
2012. máj. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki tudja milyen nehéz ez ( és mennyi szépsége is van persze), akkor az a mi családunk. Nálunk először jöttek az ikrek (lányok), majd 21 hónap múlva még egy lány, majd 21 hónap múlva még egy lány , aki most 20 hós, és 1 hónap múlva itt a kisfiam.

Nekünk sincs semmilyen segítségünk, sem anyagilag sem sehogy.

Nem szabad azon idegeskedned, mi lesz, hogy lesz, a legnagyobbat már most szoktasd maximális önállóságra, a piciknek pedig már a legelejétől próbáld majd úgy alakítani a napirendjét, hogy a lehető legjobban beleilleszkedjen a két nagyobbik napirendjébe.

Az együtt szoptatásuk is nagyon fontos, már a kórházban gyakorold, ne alakuljon ki a külön - külön szoptatás, mert az nagy időveszteség (egy jó szoptatós párna nagyon megkönnyíti a dolgot). Én éjszaka is, amíg szopiztak, ha az egyik kelt felkeltettem a másikat is, hogy együtt egyenek, ne kelljen még egyszer kelnem.

Nem terveztük egyik gyereket sem, de most sem csinálnék semmit másképp, nem szabad félni.

2012. máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


Válaszolni nem tudok neked,de szívemből szóltál.


Nekem is 2 fiam van (5és 2éves) és ikreket várok.

Nekünk szerencsére vannak nagymamák és nagypapák segítségként,de biztosan szükségem lesz egy takarítónőre,mert egyedül nem fogom bírni.


Milyen neműek a pocaklakóid?

2012. júl. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!