Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most töltöttem a 6 hónapot,...

Most töltöttem a 6 hónapot, és szülésig van még 4 hónapom hogy is van ez akkor? :-) )

Figyelt kérdés

december 5.-én volt az utolsó mesim,

most hétfőn voltam 24 hetes terhes.

és körülbelül szeptember 15-re vagyok kiírva

az ugye még 4 hónap


(DEC 19. VAGY DEC. 25-én eshettem teherbe AZ BIZTOS)



2012. máj. 23. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy számolod, h január 5> 1. hónap, február 5> 2. hónap...akkor most csak 5 hónapos vagy még csak!
2012. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szeptember 10körül fogsz szülni.
2012. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Látod ezért kell terhesen csak hetekben gondolkodni :) Egyébként ugye 1 hónap nem 4 hét, így jön ki a 40 hét kb 9 hónapra. Egyébként a hónapos számítás szerint most vagy a 6. hónapban vagyis január 5.-volt az első hónap és május 5. pedig a 5. hónap. De mondom sokkal egyszerűbb hetekben számolni, ha meg valaki megkérdezi hány hónapos terhes vagy akkor mond meg neki, hogy szept 15-én szülsz. (a kisebbik lányom is szept. 15-én született 2010-ben :))


Boldog babavárást!!!

2012. máj. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

24 hetesen még nem töltötted a 6 hónapot, ugyanis egy hónap NEM 4 hétből áll, hanem majdnem négy és fél hétből.


Ha december 5-én volt az utolsó menstruációd, akkor június 5-én töltöd a 6. hónapot. És szeptemberig onnantól pontosan 3 hónapod és 10 napod van hátra.

2012. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A terhesség 9 naptári hónap. De egy hónap nem pont 4 hétből áll, tehát egy 40 hetes terhesség nem jelent 10 hónapot.


Ha most 24 hetes vagy, az nem pont 6 hónapot jelent, hanem naptár szerint 5,5 hónapot. Úgyhogy még 3,5 hónapod van hátra. Ne a heteket nézd, az csak az orvosi vizsgálatok miatt fontos, hanem a naptári hónapokat.

2012. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
mert ezeket a vérzés első napjától számolják,így vagy 5,5hónapos,de beágyazódás később történik,ezért kb 5hónapos vagy mégcsak.
2012. máj. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Ebben le van írva amire kíváncsi vagy! :)

2012. máj. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is decemberben (17.) volt meg az utolsó menzim és szeptember 24-re vagyok kiírva. Én úgy vagyok, hogyha megkérdezik mennyi idős terhes vagyok, akkor mondom, hogy 22 hetes (most ennyi vagyok), de aki nincs tisztában a hetekkel, azoknak azt mondom, hogy az 5. hónapban, illetve már 5 hónapos vagyok. Hiszen szeptember a 9. hónap. :) De a pontos választ fentébb leírták, illetve linkelték, hogy hogyan jön ez ki.
2012. máj. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tévesen az járja a köztudatban,hogy a terhesség 9 hónap,pedig valójában 9,5 abban az esetben ha a beágyazódástól számoljuk.

Egyébként konkrétan 10 holdhónapról van szó. Mivel a normális menstruációs ciklus 28 napos-30 napos,azaz 4 hetes. Egy átlag terhesség,pedig 40 hétig tart.Te betöltött 5 hónapos terhes vagy,azaz a 6. hónapban jársz. Sok egészséget nektek!

2012. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a beágyazódástól számolnánk akkor az 8,5 hónap lenne..., bocsi előző, hogy beszólok, de nem 9,5 hónap a terhesség.

A beágyazódás a fogantatástól 8-10 nap legalább, úgyhogy az még majdnem két hét mínusz lenne a te magyarázatod szerint.


Mindegy, a többiek már leírták jól.

2012. máj. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!