Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért tömik a kismamák magukat...

Miért tömik a kismamák magukat annyi magnéziummal?

Figyelt kérdés
Én is kismama vagyok, tehát tudom, mire ajánlatos szedni magnéziumot. 1. babámnál is alig vettem be, csak azért többnyire, mert azt mondta a védőnő. De volt nap, amikor nem is, mert nem éreztem szükségét. Néha keményedett a hasam a 20. hét után, de nem annyira, hogy magnéziumért nyúljak. Most a 2. babámmal vagyok a 25. héten, de minek is veszek be napi 1-et? Ha nem keményedek annyira, akkor nem kell? Egyébként magne b6-ot veszek be.Feleslegesen szedem?

2012. máj. 22. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
MagneB6tól nagyon híztam, magnézium nélkül keményedtem nagyon, fájásaim lettek, és nyílni kezdtem, napi 2-3 darab is kellett, hogy ne induljon be a szülés, doki mondta, hogy muszáj. Szerencsére kihúztam, de ahogy abbahagytam, jöttek a fájások lassan, 3 napon belül megszültem.
2012. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Napi 1 db Magne B6 nekem arra jó, hogy nincs vádligörcsöm.

Haskeményedésre biztosan nem jó, arra "lókhm"-t ér ennyi.


Szerintem a legtöbben megelőzésből szedik, főleg kora terhességben, ez van.


Végül is elég, ha Te tudod, hogy kell-e vagy sem.


Nekem háromból két terhességem alatt volt egy-egy csúnya görcsöm, amivel ügyeletre is kellett mennem. Ezután nagyobb adagban szedtem magnéziumot, de nem a B6-osat, hanem mást, egészen a 37. hétig.

2012. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És hanyadik héten volt mindez, mármint hogy fájások, nyílás?
2012. máj. 22. 20:33
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is lábikragörcseim voltak nélküle. És csökkenti a méhösszehúzódásokat is, mivel izomlazító hatású. Nem okoz függőséget sem. Miért ne szedtem volna?
2012. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29. héten nyíltam erősen. Első voltam.
2012. máj. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első gyerekkel a 20.héten kezdtem nyílni, keményedni. Napi 1500 mg (3*1) Magnesii Citricit kellett szednem. Volt, hogy erős frontoknál ez a dózis is kevés volt.

A 2. gyereknél a 8.héten görcsölni és nyílni kezdtem. Napi 1500 mg volt az adagom.

Mindkét gyerek túlhordva született.

2012. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem.

A MagneB6-ot elkezdtem szedni de hányingerem volt tőle stb.Abbahagytam.Onnantól kezdve nem szedtem semmit,nekem nem volt se lábgörcs semmi.

2012. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az elsö gyereknél nekem iszonyat görcseim voltak, kb 20-ik héttöl. Muszáj voltam szedni, volt hogy még magnéziummal is egy órát feküdtem mire nem görcsöltem.


Most 34 hetes vagyok de kb jó ha 2 darabot szedtem be belöle. Egyáltalán nem görcöslök, most kezdödtek a kisebb keményedések, de ezek nem vészesek.


Az elsönél olyan komoly keményedést kaptam hogy pl a bolt közepén megmozdulni nem tudtam. 30-ik héttöl voltam ctg-n és folyamatos össze húzodások voltak és nyilt a méhszáj.


Most semmi.

2012. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem vagyunk egyformák, én Magnerot mellett is keményedtem kb a 20.héttől, most azt mondom csoda, hogy 38.hétig kibírta odabenn. Ha feleslegesnek érzed, ne szedd, ha jelzi hogy mégis kellene, beveszed és onnantól szeded. Ártani mindenesetre nem árt.
2012. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem infúzióban adták a magnéziumot,fenyegető koraszülés miatt.

3x voltam korházban és iszonyat mennyiségű mg-ot kaptam,de szükség volt rá.

Erős görcseim voltak kb a 23. héttől.Utána otthon is bevettem az előirt mennyiséget,nem érdekelt hány mg csak ne szüljek hamarabb.

2012. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!