Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy a terhesvit...

Tényleg igaz, hogy a terhesvitaminok zsírt kötnek meg a szervezetben?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 23. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én az első babámmal szedtem terhesvitamint,és annak ellenére hogy sokat mozogtam és keveset ettem a terhesség végére felszedtem 29kg.Most a második babámat várom és nem szedek semmit,csak sok gyümölcsöt és zöldséget eszem.33hetes vagyok,és most csak 6 kg híztam.Azt sajnos nem tudom hogy megkötnek-e zsírokat,de aki hajlamos a hízásra az hízik is tőle.Nekem ez a tapasztalatom a vitamintablettákkal szemben.Boldog babavárást!!!
2008. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én az első babámat várom 30 hetesen és csak 5 kilót szedtem fel, úgy hogy lelkiismeretesen szedem az elevitet az elejétől fogva.De azért mellette elég sokat mozgok.
2008. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyéntől függ, én Elevitet szedtem végig, nem mozogtam, mert veszélyeztetett voltam, viszont minden nap ettem édességet, annyira kívántam, és 8 kiló jött fel csak, a babám pedig 2,5 kilóval született.

Egyébként pedig hízásra hajlamos vagyok.

2008. ápr. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez is alkat függő.Aki hízékony és az szedi az elevitet akkor annak sok lesz az amibe még az elevit is rásegít.Nekem is mondta a védődnő, hogy régen volt egy hasonló vitamin amit már nem is forgalmaznak.Nem minden kismamára igaz, de a babát felfújja.Nekemk ezt nagyon sokan mondták,én kb 4 hónapig szedtem addig jól meghíztam már 3 hónapja nem és azóta csak 1.5 kg jött rám.DE én hízékony vagyok, és sajnos az elevit rásegített.
2008. ápr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem a vitamintól hízik az ember, maximum nagyobb étvágyat csinál! A hízékonyság alkatfüggő, van aki vitaminnal is keveset hízik, és van, aki vitamin nélkül is sokat!

Én szedem végig az elevitet, hízékony alkat vagyok, 35 hetesen 11,5 kilót szedtem fel. Nem kevés, de szerintem belefér. Hozzáteszem, hogy veszélyeztetettként nem valami sokat mozoghattam! De én úgy döntöttem szedem, mert nem tudok olyan változatosan táplálkozni, mint ahogy kellene, és a vitaminok az immunrendszert is erősítik, szerencsére a télen elkerült az influenza, és egyéb megfázás, nátha!

Minden jót: 35 hetes kismama

2008. ápr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha túlzottan hízol ettől, azért van, mert a B csoport vitaminjai jó étvágyat képesek csinálni. Első gyermekemnél volt egy készítmény, az volt a neve, hogy Multivitamin terheseknek, aki ezt szedte az ismeretségi körömben, minde alaposan meghízott (én is...) Most a 4. babámat várom, de 2. terhességem óta a Maternát szedem ilyenkor, és abszolút semmi problémám nincs tőle ilyen téren.. 25. héten vagyok és eddig másfél kiló van rajtam, de mivel elég magas és "nőies" vagyok így is, ez épp elég, nem érzem, hogy kevés lenne. Szóval sztem a Materna+ Magnézium kombináció kitűnő...
2008. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szíja!Én terhességem eleje óta szedemElevitet,és nem hiztam semmit.Peddig most vagyok 3,5 hós!Alkat függő!
2008. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!