Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most kaptam meg a terheléses...

Most kaptam meg a terheléses cukor eredményét, jók az értékek?

Figyelt kérdés
120 perces terhelés (2dl tej, 1 zsömle) 7,1. Nem csillagos és nincs megadva referencia tartomány. Az éhgyomri az jó, 4,7 lett.
2012. máj. 21. 15:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

GOT/GPT májfunkció

Cre, vagy Crea vesefunkció


De elképzelhető, hogy ehhez külön vérvételt kell kérni, mert nem csinálják rutin szerűen, bár azt hiszem a trimeszterenkénti nagy vérképnek része mindkettő.


Nekem a diabetológus, a saját nődokim és egy jó doki barát is azt mondta, hogy a zsömlés terhelés "xart se ér", már bocsánat, és hogy nagy kár, hogy még mindig ilyen sok helyen alkalmazzák, de hát tényleg majd a dokid okosat mond.

2012. máj. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Tőlem kérdezte a védőnő (mert ő adja a papírt), hogy a cukrosra akarok e menni, vagy a zsömlésre. Mondtam, hogy a zsömlésre, mert a cukrot 1000%, hogy kihánynám rögtön. Azt mondta, hogy végül is mindegy, mert ha baj van, a zsömlés is kimutatja.
2012. máj. 21. 16:09
 13/14 anonim ***** válasza:

ez úgy van, hogy a zsemle-tej kombó az asszem csak 40 g szénhidrát és ezért már egy óra múlva nézik, hogy 6 alatt/körül legyen a vércukor

a rendes referencia terheléses vércukor az a minta szerinti 75 g gyógyszertári glükózos azaz 75 g szénhidráttal van, és ennek kell két óra múlva 7,8 alattinak lennie

sok helyen megcsinálják először a zsömléset és ha az szar, akkor a terheléses glükózost. más rendelőkben meg rögtön a glükóz játszik

2012. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
6,5 a zsemlés na csak nem tudok gépelni :)
2012. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!