Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 eves vagyok, AFP Mom 0.7...

25 eves vagyok, AFP Mom 0.7 lett. Ez a hatarertek alja, aggodalomra ad okot?

Figyelt kérdés

Orvosom szerint a korom miatt nem jelent rosszat, a genetika uh- szerinte jo. De sok helyen olvasom, 0.7 alacsonynak szamit, van, akit amniora kuldtek vele.

Volt vkinek alacsony AFP-je?


2008. ápr. 23. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen alacsony,de úgy tuodm,hogy a határérték 0,7-2,5 között van,a tied tök jó.:)

Szerintem ne aggódj!

Boldog babavárást!

31 hetes kismami

2008. ápr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
azért ne essünk túlzásba, ez nem "tök jó" eredmény! sőt van ahol az alsó határérték 0.8!
2008. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
pontosan hány hetesen vették le a vért, mert az is számít! volt-e vérezgetésed a terhesség elején, mert az is befolyásolja az eredményt.
2008. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mitől lehet AFP eltérés, felismert rendellenesség nélkül?


Az AFP alacsony vagy magas eredménye nem diagnózis! Ez csak egy szűrővizsgálat, mutathat eltérést rendellenesség nélkül is, és sajnos lehet normális tartományban beteg magzat esetén is, mivel a vizsgálat érzékenysége és specifikussága nem 100%-os. Ez azért van, mert az egészséges és a beteg magzatok értékeinek statisztikai eloszlásának harang alakú Gauss-görbéi átfedik egymást. További ok lehet még a koraterhességi vérzés is, mivel ilyenkor több vagy kevesebb AFP jut át az anyai vérbe.


Eltérést mutathat az AFP, rossz mintavételezés esetén is, ha pontatlanul lett meghatározva a terhességi kor, vagy nem egyezik az utolsó vérzés alapján számított terhességi kor a valódi fogamzással (pl. rendszertelen, vagy 28 naptól eltérő ciklushossz esetén).


Ritkán előfordul olyan is, hogy az AFP eltérés okát csak későbbi terhességi korban veszik észre, ilyenkor a fejlődés lelassul és megjelennek az ultrahang számára is kóros jelek.

2008. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem 5,2 volt.A védőnő akkor elmagyarázta,hogy ha nem jó napon veszik le az AFPt,akkor fals értéket mutathat.

Amúgy 3 nap a felezési ideje,tehát három nap alatt kétszer annyi lesz a véredben,és a babák meg nem hajlandóak úgy nőni,ah a könyvekben meg van írva.Most voltam az utolsó UHn,és az elején pont annyi hetesek voltunk,a 13nál volt egy késés,a 16nál éppenhogy annyi,a 20nál egy hét késés,a 30.nál majd egy hét plusz,és most meg olyan egy hét késés ismét.Tehát amint látod össze vissza nő,ah neki tetszik,de ez azt hiszem nem nagy baj:)

2008. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolónak_

"Mezei" kismama vagyok,aki próbálja megnyugtatni a másikat és nem a frászt hozni rá feleslegesen.

A 1. válaszoló

2008. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%

Alacsony AFP:


Amennyiben az AFP érték 0,8 MoM alatti, a Down-kór kockázata emelkedettebb a normál tartományhoz képest. Azonban az alacsony AFP és a Down-kór közötti összefüggés még kevésbé érzékeny és specifikus mint a magas tartomány és az idegcső záródási rendellenesség

2008. ápr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szio, nekem is 0,7 volt az eredmeny es azt mondta az orvos h nagyon jo , ennél jobb nem is lehetne, és én is 24 éves vagyok.

Ugyhogy aggodalomra semmi ok.

18 hetes kismami

2008. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is jónak mondható, ne aggódjj, semmi baj!

Gratula! :)

2008. ápr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!

Kozben nyomozgattam interneten, es van, ahol 0.5 a hatarertek alja, van, ahol 0.7.

A genetikai uh. rendben talalta a babat.

De annyira osszezavarodtam, h felhivtam most az orvosom, aki azt mondta, ha 35 felett lennek, tovabb kuldene kivizsgalasra, de a korom miatt ez az ertek jo.

Eddig minden jo volt, csak ez a lelet aggaszt...

Mindig van mind aggodni :(

2008. ápr. 23. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!