Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én bulimiás vagyok, nagyon...

Én bulimiás vagyok, nagyon ártok a babának?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 22. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
és szedsz rá valamit,vagy ez csak igy spontán magadtól?és előtte is az voltál:mert a terhesseg elso idoszakaban konnyitettem magamon egyszer ketszer en is,de ez nem j dolg.mit eszik szegény babad,ha kihanysz mindent?ez nem jo.beszelj a dokiddal
2008. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Bizony ártasz a kis csöppségnek. Gondolj bele,hogy szegényke semmi tápanyagot nem kap. Tudom ,hogy nehéz mert ez egy betegség de a baba fontosabb mindennél nem? Azért akartad!
2008. ápr. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindenképp ártasz, de magadnak legfőképp. Így sem jutsz elég táplálékhoz, a baba meg ég azt is elveszi tőled, amit a szervezeted megtud menteni két hányás közt, már bocsi a kifjezésért. Mindenképp, ha elmész orvoshoz közöld vele a betegséged, ne szégyeld, mert ez egy alattomos betegség. Lehet pont a terhesség fog megmenteni téged,és ezáltal tudsz meggyógyulni, még ha kórházi ápolást is vesz igénybe. A babáért tedd meg!

Mennyi idős terhes vagy? Vitaminokat mindenképp szedj, folsav, magneB6 meg valami komplex vitamin(elevit)stb.

Boldog babavárást.Ügyes legyél!

2008. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is bulimiás vagyok már elég régóta, de azért arra figyelek, hogy valami maradjon a babának.
2008. ápr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ártasz, mert amit megeszel, nem szívódik fel, hanem kihányod. Ez nemtul jó egy terhesség alatt, erről mindnenképpen beszélj az orvosoddal, de előbb magadban próbáld eldönteni, hogy akkor most mi is legyen tovább.
2008. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Ne haragudj,de hogy lehet ilyen felelőtlenül gyereket vállalni?A saját életedet is csak addig van jogod tönkretenni,amíg nem vállalsz felelősséget valakiért.

Mi vár erre a szegény kisbabára,ha már most nem vigyázol rá kellőképpen?Tudom,hogy egy betegségről van szó,de gondolom ha más bajod nincs,akkor felelősséged tudatában hozod meg a döntéseidet.Mert ha így van,akkor miért nem a gyógyulásod után vállaltál babát?De ha már itt van,akkor meg szedd össze magad,és rá gondolj,helyezd magad elé őt,mert ez így helyes.A bulimia pszichés betegség,le tudod küzdeni ha akarod.

Nagyon vigyázz a kis életre aki benned fejlődik,fejlődne,ha megadod neki amire szüksége van,mert felelősséggel tartozol érte.És gondolom nem akarod,hogy betegen jöjjön erre a világra.


Jó egészséget,és boldog babavárást.

2008. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-7 éve szenvedek ebben a betegségben. A baba nem volt betervezve. Természetesen ilyen betegen eszembe nem jutott volna gyereket vállalni, tény hogy nem védekeztünk kellő képpen hibás vagyok,de már elegem volt a fogamzásgátlóból amit 11 éve szedtem (képzelhetitek egy bulimiásnak különösen nehéz szednie). Nem szeretném elvetetni mert már volt egy abortuszom és nem rég egy sponán vetélésem, én úgy gondolom hogy talán esélyem van a gyógyulásra ahogy ezt egy kedves hozzászoló is megemlítette. Mindent meg fogok tenni hogy nehogy kárt szenvedjen a kicsi, de a múlton sajnos a megszakadok akkor sem tudok változtatni.
2008. ápr. 22. 23:12
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nézz körbe a táplálékok calória tartalma és tápértéke között, beszélj a védőnővel és csak és kizárólag olyanokat egyél ami feltétlen kell a picinek.Szedjél magnéziumot/elveszi az étvágyat amúgy/ meg c-vitamint meg az elején a folsav nagyon fontos.A terhes vitaminokat nem ajánlom mert ki leszel tőle annyi zsír szívódik tőle fel.Na tehát.Hogyha tudod, hogy csak értékes tápanyag jut a szervezetedbe amire a babának szüksége van akkor talán egy idő után már nem jön az inger annyira.Hozzáteszem az első 3 hónapot alapból végighőányod, sokan le is fogynak tőle, de fontos, hogy értékes tápanyagokat kapjon a pici és a vitamin is rettentően fontos.Mindenképpen menj sűrűn 4D-re ha van rá keret, mert így sokkal közelebb érzed majd magadhoz a babát, és nem lessz szíved hánytatni magad.Egy idő után talán a betegség fölé fog kerkedni az anyaság érzése.

Sok sikert, és kitartást kívánok.Boldog babavárást.

24 hetes kismami

2008. ápr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!