Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A táppénzes papírt kitől kell...

A táppénzes papírt kitől kell kérjem ha nincs fogadott orvosom?

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 12:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10. vagyok: nálunk havonta adja (így kéri a munkahelyi bérszámfejtő) és nem kell a betegek közé mennem, mert a férjem is átveheti. Szerintem egyszerűen mindenhol más a protokoll és mindenhol más a doki. Ha jófej a körzetid, szerintem az a legegyszerűbb, hogy ő adja ki.
2012. máj. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nőgyógyász szakvélemény alapján vett táppénzre a háziorvos, ő "tart" ez alapján táppénzen. Megyeszékhely :)

33 hetes kismama

2012. máj. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom nekem miért így kellett csinálnom,hogy át kellett jelentkeznem stb.Én is 2 hetente kapom a t.papírt.Nem értem.
2012. máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nekem is nőgyógyász szakvéleménye alapján vesz fel a háziorvos, és én sem falun élek. :) Elég nagy város...de mindegy is, úgy látszik mindenhol másképp működik.

Kérdező, szerintem menj el az sztk-s nődokihoz és kérdezz rá, és vagy adni fog neked egy igazolást, amivel elmehetsz a háziorvoshoz, hogy vegyen táppénzre, vagy esetleg ahogy írták páran, ott helyben fel is vesznek téged táppénzre.

2012. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 sumergo ***** válasza:
Attól függ, hogy a terhesgondozást végző SZTK kapott-e jogot az OEP-től arra, hogy táppénzes papírt állítson ki, (nem falu, vagy város kérdése). Érdeklődd meg ott, ahová jársz gondozásra, és ha ők nem adhatnak táppénzes papírt, akkor fognak adni ajánlást, amivel mehetsz a háziorvosodhoz tp papírért.
2012. máj. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
magánrendelésre járok végig a terhesség alatt,de nem nála fogok szülni. Nincs fogadott dokim. Tőle is kérhetek?
2012. máj. 12. 08:32
 17/19 sumergo ***** válasza:
Magánrendelésen ajánlást fog adni, ami alapján a háziorvosod vesz táppénzre. A magánrendelés nem TB finanszírozott, eleve így nincs szerződése semmi formában az OEP-pel, így nyilván nem adhat táppénzes papírt sem, csak ajánlást.
2012. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
komoly? akkor ez nekem bonyolult lesz,mert városba lakok albérletben,de bejentve máshova vagyok. Akkor gondolom oda a háziorvoshoz kell majd menjek!?
2012. máj. 14. 11:40
 19/19 sumergo ***** válasza:
A saját háziorvosodhoz kell menned, ahová le van adva a a TAJ kártyád, de azt percek alatt át tudod vinni másikhoz, aki a lakóhelyedhez közel van. Már nincsenek körzetek, azt az orvost választod háziorvosnak, amelyiket akarod!
2012. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!