Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Nálatok is ilyen a...

Kismamák! Nálatok is ilyen a rendszer? Lent.

Figyelt kérdés
Ma voltam terhesgondozáson. Igaz, fogalmam sincs, hogy ebben mi a gondozás, mert 3 kérdést tesz fel általában az orvos, amire készségesen válaszolok, majd szélnek ereszt. Azon már nem sopánkodom, hogy nem láthatom a kisbabám, de hogy a 18 hetes UH után csak a 30 héten lenne újabb ultrahang?? Beírta a kiskönyvembe, hogy "5 hét múlva" de ez a terhesgondozásra vonatkozik, mert ha UH lenne odaírta volna, mint előtte. Későn vettem észre, hogy igazából se dátum, de UH-ra visszarendelés, pedig szinte csak ezért esz oda a fene erre a "gondozásra", mivel sosincs semmi panaszom. Azt sem értem, hogy vizsgálat és tapogatás nélkül honnan tudja, hogy az én méhem fundusa az K/1? Meg sem kérdezte, hogy volt-e már magzatmozgás, mégis bejelölte. Sőt, valami a magzati szívfrekvencia hasábjába is odafirkált. Most komolyan.. szerintetek ez normális? Menjek el hozzá magánrendelésre? Talán akkor figyelmesebb lenne, ha fizetnék, vagy a fene se tudja. Csak tudjátok, amennyi pénz egy magánrendelés, abból már inkább elmegyek egy 4D ultrahangra.
2012. máj. 9. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is sztkba jártam.Én egy szót se szólhatok a dokira,nagyon rendes volt végig.Kb a 30.hétig havonta megvizsgált.Uh nekem is a 18.hét után a 30.-on volt.Nincs más nődoki sztkba,akihez mehetnél?
2012. máj. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Sajnos így működik, ha nincs probléma, akkor a 18-20 heti UH utána a 30 hetes a kötelező. Én magánrendelésre járok, de UH-ra az SZTK-ba. Szerencsém volt, mert pont karácsony-szilveszter időszakra esett a 18-20 hetes UH, így megnézték 17 és 22 hetesen. De utána csak 30 hetesen volt.

Nekem is mindig beírják, hogy szívhang rendben annak ellenére, hogy nem hallgatjuk meg. Vizsgálat viszont minden alkalommal volt.

38+5 hkm

2012. máj. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát sajnos, nagyon sok helyen ilyen... Én legutóbb negyed 3-kor estem be, mert a nagylányom fél2ig aludt. Én voltam az utolsó, és közölte, hogy legközelebb időben kellene jönni. Megjegyzem, 3 óráig van hivatalosan terhesgondozó. Aztán, a 18 hetes ultrahangon mondta, hogy a méhlepény nagyon közel van a belső méhszájhoz, kerüljük a szexet, Oké, de semmi mást nem mondott. Azóta megtudtam, hogy emelni sem szabad(tudja, hogy van egy 2évesem), plusz ha ez így marad, valószínű császár lesz. De a doki SEMMIT nem mondott, csak, hogy no szex. Kérdeztem, hogy látni-e valamit, hogy kisfiú, vagy kislány. Azt mondta, ezt még korai megkérdezni, majd menjek el magánba kb. egy hónap múlva, ott ránézünk. Hát persze! Akkor már inkább én is 4dre megyek. De hogy a méhlepényt nem kell megnézni a 30 hetes ultrahangig???!!! Ez nekem furcsa, hogy nem rendelt vissza kontrollra. Majd elmegyek 4dre, ott talán a pénzemért többet foglalkoznak velem. Sajnos ez van. Tudnék még írni, de sajna nincs több időm. Boldog Babavárást mindenkinek!

21h km

2012. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
No ez szép akkor, mondhatom. Csak az bosszant, hogyha ne adj Isten bármi baj van, akkor lehet futni az ügyeletre... Lekopogom, ne legyen, de mi van, ha mégis? Engem igenis érdekelne, hogy ott van-e, dobog-e a szíve, mit csinál stb. Úgy látszik kénytelen leszek elmenni magánrendelésre, ha látni akarom Őt. Másik dokit azért nem akarok, mert ránézésre már egyik sem szimpatikus, sok rosszat hallottam, meg tapasztaltam is, amikor még csak nőgyógyászatra jártam. Borzalom egyébként, ami van. 3-ig van rendelés, én negyed3-ra mentem oda eddig minden alkalommal és még annyian voltak előttem, hogy mire sorra kerültem legalább fél-háromnegyed 4 volt már. Még annyi kérdésem lenne, hogy lehet olyat, hogy csak magánrendelésre megyek? Mert akkor inkább fizetek, csak törődjenek velünk és ne kelljen órákat ücsörögnöm.
2012. máj. 9. 16:20
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is azt mondták a 18 hetes UH-on, hogy majd legközelebb 32. héten menjek. Kérdeztem is a védőnőt, hogy tényleg? Nem értettem félre. Azt mondta, hogy tényleg így van, ha nincs panasz, nem kell menni hamarabb.

Magánrendelésről: (én nem oda járok, csak mesélte az 1ik barátnőm, ő oda járt) 2 hetente hívta az orvos, ami kéthetente X Ft (itt konkrétan 5000, de hallottam már, hogy 7-8 akár 10 ezer is lehet ez alkalmanként, ez változó), és persze ezért az összegért semmit nem mondott neki. 2 perc sem volt az egész vizsgálat + UH. Kezébe nyomott egy fotót, tessék itt van, de azt már nem mutatta meg, hogy mi micsoda azon a fotón. Monitort sohasem nézett, szívhangot sohasem hallott. Én ki voltam akadva, hogy a kórházban úgy vizsgálnak, mintha futószalagon mennénk, de mikor mesélte, hogy magánrendelésen sem különb a helyzet, megnyugodtam.

2012. máj. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Attól még hogy magánrendelésre mész, nem biztos, hogy törődnek veled, mint ahogy az előttem szóló is írta. Inkább menj 4D-re!
2012. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Akkor sem kapsz többet, ha magánba mész, és ha bármi gond van,így is úgy is az ügyeletre kell rohanni, szóval kár ezen sopánkodni.

A kiskönyved azért van, mert abba a védőnő is bejegyzi adolgokat (vizeletvizsgálat, magzati szívhang, súly stb) ezalapján mondhatja azt a doki, hogy minden oké.

Két terhességem volt, ugyanígy teljesen feleslegesnek tartottam a terhesgondozást, de ez van. A pecsét kell.

2012. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Véletlenül nem a Kapásba jársz?:)

Én is ma voltam és ugyanez történik. 29 hetes vagyok ultrahangra a Jánosba járok,arra kértem beutalót. Ami nekem furcsa,h 6 hetes (!! ) terhesen vizsgált meg utoljára kézzel doki. Nem azért, nem hiányzik,h nyúlkáljon,de honnan tudja h pl a méhszáj rendben van-e?

2012. máj. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok....voltam 26 hetesen az Oktogonnál 4d-s ultrahangon.Fél órás babamozi,+szakvélemény,+DVD-t kaptam,minden kérdésre válaszolnak,kedvesek. 10 ezer ft volt.
2012. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én sztk-shoz jártam, mondjuk csak a kötelező uh-ra adott mindig beutalókat, de amikor már tudott magzatszívhangot nézni, mindig nézte (azaz hallgatta). Sokmindent nem kérdezett tőlem se, csak hogy jól vagyok-e, van-e panasz stb. Ctg-re is küldött a végefelé rendesen.

Ja, és elmentem én is 3D uh-ra, de puszta kíváncsiságból meg az élmény miatt....:)

2012. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!