Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreket váró kismamák. Mennyi...

Ikreket váró kismamák. Mennyi lehet az AFP érték ikreknél? Volt már valaki AFP-n ikrekkel? Mit mondott az orvos? A vér levétele után hány nap volt mire megkaptátok az eredményt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem annyit mondott az orvos, hogy nem kell foglalkozni az értékkel, ami kijön. Nincs megfelelő referencia tartomány az ikrekre, ás amúgy is egy elavult módszer, ennek ellenére Mo-on még mindig kötelező megcsinálni. Van orvos, aki úgy kalkulál, hogy a kapott AFP értéket elosztja egyszerűen 2-vel, de ez lehet csalóka, mert az egyik baba magasabb AFP-je kompenzálhatja a másik alacsonyabbját.


Nekem hármasikreim vannak, a pontos értékemre nem emlékszem, de tudom, hogy bőven a határérték felett volt.

2012. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. normál érték jött ki, de nekem is azt mondták, ikreseknél ezt csak azért csinálják meg, mert kötelező.

A papíromra eleve ráírták, hogy ikerterhesnél mérték.

2012. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Úgy félek, mert nem akarom, hogy a magas érték miatt elküldjenek magzatvíz vizsgálatra, mert nem mennék szívesen. Édesanyám annó a vízvétel miatt vetélt el! :(
2012. máj. 9. 15:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgálat előtt szólj, hogy ikres vagy, én is így tettem.

A magzatvíz-vizsgálatot pedig el is utasíthatod.

Nyugi! :)

2012. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudom h elutasíthatom, de olvastam itt, valaki írta, hogy magas volt az AFP-je és kiírták abortuszra és nem is volt választása. 20 éves volt. Ez létezik? Mi az h nincs választása?? Nem is értem. Ettöl is megijedtem! De köszi mindenkinek! Ti megnyugtattatok! :)
2012. máj. 9. 17:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az AFP-t amúgy is elavultnak írják, tehát ha egyes babánál nem jó, akkor sincs gond az esetek nagy többségében.

Nekem az ikreknél rá kellett írnom mindkét baba méretét az AFP-s papírra, ez alapján jött vissza az eredmény, ami nem tudom már mennyi lett, de a doki szerint jó.

Minden rendben lesz, nyugi!

2012. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. máj. 10. 11:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy valakit kiírnak abortuszra, és nincs választása. (Talán csak Kínában...) Az a szegény lány, aki ilyet írt, talán csak magát próbálta védeni, amiért megijedt a magasabb értéktől, és elfogadta a felkínált "abortusz-lehetőséget."
2012. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!