Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakori az RH negatív...

Milyen gyakori az RH negatív vércsoport egy nőnél? Ilyenkor miért kell ellenanyagot vizsgálni terhesség alatt? 28hkm

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 19:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igazából majdnem mindegy, hogy mi az ő vércsoportja, ha te negatív vagy, akkor kapsz ilyet. De 28 hetesen már túl vagy az ellenanyag szűrésen és a vércsoport meghatározáson, szóval ez már tárgytalan.
2012. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha negatív vagy, még nem biztos, hogy kapsz injekciót, legalábbis én nem kaptam. Negatív vagyok, a férjem is az és természetesen a kislányunk is negatív lett.
2012. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz csak Anti d-t, ha a kicsi pozitív lesz. Szülés után megnézik a vércsoportját és attól függ. Én negatív vagyok, párom pozitív és mível a kislányunk is negatív lett, nem kaptam. De ne aggódj, erre figyelni fognak.
2012. máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az emberek 15-18%-a RH negatív egyébként. Azért kell folyamatosan vizsgálni ellenanyagot a terhesség alatt RH negatív vércsoportnál, mert ellenanyagok bármikor maguktól elkezdhetnek termelődni. Nem feltétlenül a D antigén, amiről beszélünk, hanem sok más ilyen típusú antigén van még a vérben. Illetve RH- esetben nincsen. Ez nem a babának árt, azért nézik, hogy ha esetleg császármetszésed lesz és vérátömlesztést kell kapnod, csak ugyanilyen típusú vért kaphatsz, amiben ugyanezek az antigének vannak, mint nálad. Amit előttem írtak, az is helyes, ha RH+ a babád, akkor ellenanyagot kapsz. Ez a terhességek 10%-ában fordul elő. Nem kell aggódni, manapság ez már nem vészhelyzet.
2012. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!