Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyakori az RH negatív...

Milyen gyakori az RH negatív vércsoport egy nőnél? Ilyenkor miért kell ellenanyagot vizsgálni terhesség alatt? 28hkm

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is RH negatív vagyok.

Én azt tudom, hogy ellenanyag injekciót kell majd kapnunk szülés után és ugye nem kaphatunk más típuső vért.


Mást még nem mondott a dokim.

2012. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha RH negatív az anya, és a baba (apától örökölt) RH pozitív, akkor már gondok lehetnek. A baba és a mama vére a terhesség alatt ugyan nem keveredik, de a szülésnél, illetve ha a méhlepény bevérzik magzati vér juthat az anyai vérkeringésbe. Ez a bevérzés a terhesség során spontán, vagy valamilyen orvosi beavatkozás során is megtörténhet. Ilyenkor a magzat vére bekerül az anya keringési rendszerébe. Ezt az eseményt pontosan ugyanúgy értékeli a szervezet, mintha hibás vérátömlesztés történt volna. Az anya szervezete ellenanyagot kezd el termelni a magzati vörösvérsejtek ellen, ezzel károsítja a magzatot. Ugyanez a vérkeveredés jön létre szüléskor is. Ezért az első terhesség alatt is fokozottan kell figyelni, nem csak a szülés alatt.
2012. máj. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jézusom, most eléggé megrémültem. És azt honnan tudhatom, hogy a baba negatív vagy pozitív? Nem inkább nagyobb valószínűséggel negatív, mint én?
2012. máj. 8. 19:40
 4/14 anonim ***** válasza:

Eléggé gyakori, egy ember vagy negatív, vagy pozitív lehet, a pozitívok kicsit többen vannak, mert az a domináns.

Azért kell ellenanyagszűrés, mert a következő terhességedre veszélyes lehet, ha most negatívként a kisbabád pozitív.

Az Rh- anya szervezete "idegen" tényezőként fogja fel a következő babát, ha az is Rh+, mint az előző baba. Ennek következménye a következő babára nézve halálos, ezek a magzatok hamar elhalnak, és nagyon eldeformálódottak.

Hogy ezt kiküszöböljék, ha negatív vagy, és pozitív babád születik, szülés után kapsz a fenekedbe egy ún. ANTI-D injekciót, ami ezt az érzékenységet kivédi, és a következő terhességnél pozitív babánál sem lehet gond.

Amennyiben történik rajtad olyan vizsgálat, ami vérrel jár, és keveredhet a te és a babád vére, szintén kapsz anti-D-t. Ilyen vizsgálat az amniocentézis.

2012. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
És hogy figyelnek erre a terhesség alatt??
2012. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elmész vérvételre, ott megállapítják a vércsoportot, és ha olyan a vércsoportod, mész máskor is!
2012. máj. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én RH negatív vagyok, férjem RH pozitív.

Akkor a baba bármilyen lehet...

2012. máj. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó!nálunk is ez a helyzet,én RHnegatív vok, párom RH pozitív!szülés után max. Anti-D szurit kapunk!
2012. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ellenanyag méréssel lehet kontrollálni a terhesség alatt. Első szülésnél nem okoz gondot, maximum jobban besárgul a baba születése után. Ekkor egyébként Anti-D injekciót kapsz rutinszerűen, a következő terhesség esetleges problémáit elkerülendő.
2012. máj. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én sajna nem tudom, hogy mi a párom vércsoportja, ő sem tudja. Azt az Anti-D injekciót automatikusan adják szülés után?
2012. máj. 8. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!