Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, van aki nem tömi...

Kismamák, van aki nem tömi magába a zöldséget, gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Én minden nap eszem egy kis zöldsit,meg egy almát vagy banánt vagy most epret. Sosem szerettem igazán a gyümit, most szinte kötelességből eszem meg minden nap. De egyszerűen nem tudom kiló számra magamba tömni, mert ezt a kis mennyiséget is erőltetve szem. De mégis van vitamin minden nap. Minden nap eszem, de nem valami sokat. Kevés ez? Ti mennyit esztek? Van még aki alig bírja megenni? Köszönöm.

2012. máj. 8. 13:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hűha! Itt aztán van vegyszerdömping!

Az tuti,hogy rengeteg vitamin van a déligyümölcsökben(banán,kivi,narancs,stb.),de nem nálunk,hanem ahol megterem.

Nekem anyósom szokott hozni ilyesmit és mindig megkérdezem tőle,hogy egy kis BI58-at(rovarölő) nem hozott?,mert utána ha ezeket megettük,már csak azt kellene inni!

Én csak olyat eszek,ami nekem itthon termett meg! Jó tudom,nincs mindenkinek kertje! De,akkor is be lehet szerezni ilyesmit.

Ezt olvassátok el:

[link]

2012. máj. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
16%
Szia! Én pl vegetáriánus vagyok,csak azért mert babát várok nem kezdtem el magamat tömni hússal,a szervezetem ezt szokta meg. Nem vittem túlzásba a gyümölcsevészetet sem és vitaminokat sem ettem,eszem. Semmi bajom nem volt,a vérképeim is jók voltak. Még 3 hetem van hátra,tegnap közölte az orvos 4kg baba várható. Sztem azt edd ami jól esik,ha valami fog hiányozni a szervezetedből az ki fog derülni úgyis. Boldog babavárást! :)
2012. máj. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én gyümölcsöket mindig is szerettem, 1 nap 1 banánt, 1 almát/körtét/szőlőt/idénygyümölcsöt eszem.

a zöldégekkel sincs bajom levesben és főzelékben, nyersen max a répát eszem meg.


DE ami megváltozott: régen minden nap friss salátát, rukkolát ettünk vacsira -sajttal, tonhallal, csirkehússal, paradicsommal, répával, ....bármivel, de amióta babás vagyok, nem megy le a torkomon a saláta, undorom van tőle. Egy falatot nem bírok belőle enni...

Úgy látszik, a szervezetem azt érzi, nincs szükségem a salátára :D


Szerintem egyébként nem kevés, amit eszel egy nap, a lényeg, hogy eszel!

2012. máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Minden nap felkarikázok két répát, van hogy kerekre van hogy oválisra darabolom, általában ez egy jó nagy marék. Ezt ropogtatom. De ha már unom, akkor egy nagy fej káposztából levezek két levelet, vékony csíkokra vágom és abból is egy nagyon nagy marékkal elropogtatom, amíg nézem a tévét.


+ napi egy közepes alma, a zöld almát választom, amin mini apró pontok vannak, az kellemesen édes, nem tudom mi a neve.

2012. máj. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!