Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, van aki nem tömi...

Kismamák, van aki nem tömi magába a zöldséget, gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Én minden nap eszem egy kis zöldsit,meg egy almát vagy banánt vagy most epret. Sosem szerettem igazán a gyümit, most szinte kötelességből eszem meg minden nap. De egyszerűen nem tudom kiló számra magamba tömni, mert ezt a kis mennyiséget is erőltetve szem. De mégis van vitamin minden nap. Minden nap eszem, de nem valami sokat. Kevés ez? Ti mennyit esztek? Van még aki alig bírja megenni? Köszönöm.

2012. máj. 8. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha nem kéred miért tömöd magadba? Lehet, hogy rosszabbat teszel ezzel. A napi vitamin szükséglet nem csak a zöldség-gyümölcs adagból tevődik össze.

Edd nyugodtan azt, amit szeretsz, kívánsz.

A terhességem alatt nem igazán ettem gyümölcsöt, egyedül az őszibarackért voltam megőrülve, abból 2-3 is lecsúszott hirtelen. A zöldségből sem ettem többet, mint a terhesség előtt.

2012. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk úgy van, hogy zöldséget általában ebédre eszünk főzelékbe vagy levesbe, meg reggelire vacsira szendvicshez.

1,5 éves fiammal meg igyekszem együtt tízóraizni, uzsizni, ilyenkor eszek almát,banánt ritkán, epret még nem mert kicsit drága, körtét esetleg ha van itthon.De nem viszem túlzásba,ráadásul még terhesvitamint sem vettem csak folsavat meg magnéziumot szedek....6 hetes vagyok.

2012. máj. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Nekem terhességi diabéteszem van.

Napi 1 alma fér bele kb, vagy egy kis eper, vagy egy kivi. A gyümölcsök nagyon cukrosak. (Banán teljesen tiltólistás)

Vitamin a zöldségekben is van!

2012. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem kell tömni magadba semmit. Igaza van az első válaszolónak, azt edd, amit kívánsz. Nem véletlen a kívánósság sem, a szervezeted így jelzi, hogy mire van szüksége a babának és neked.

Én is mindig utáltam a gyümit, a terhességem alatt se tuszkoltam le a torkomon, ha éppen nem kívántam.

Ha szedsz magzatvédő vitamint és nem nagyon egyoldalúan táplálkozol, akkor semmi gond nem lehet emiatt.

2012. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Én sem tömöm magamba. Zöldséget reggelihez eszem, de nem sokat (paradicsom, paprika, uborka), és amiket a főzéshez használok (borsó, répa, stb. de ezek persze mind főve, párolva). Gyümölcsöt egyáltalán nem eszem, csak akkor, ha kapok valakitől 1 almát, 1 banánt, vagy valamit. Magamtól eszembe nem jutna gyümölcsöt venni, mert nem kívánom.
2012. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Én 6 hetes vagyok, és most kezdődött a hányingeres, ágyban fetrengős időszakom :)

Semmit nem tudok egész nap enni szinte. Ma megettem egy marék ropit, meg 1 db almát. Az orvosom is azt mondta, hogy nem baj, van olyan, aki fogy, de akkor sem lesz baja a babának!:))

Azt edd, amit kívánsz, tudja a baba, hogy mi kell neki!!

2012. máj. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Én a gyümölcsöt szeretem,de a zöldségekkel hadilábon állok.Van,hogy naponta megeszek 3-4 almát is,mert az mindig van itthon,ha van más is,mondjuk banán,vagy kivi akkor abból is megeszek 2-3 darabot naponta.Zöldséget általában csak ebédre eszem,de azt sem minden nap,meg ugye az is főtt.

Várom már a paradicsom-paprika szezont,mert azokat nagyon szeretem,de most még sajnos elég drága.:(

2012. máj. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tömöm magamba, mert sajnos a legtöbbtől rettentő gyomorégésem lesz. Persze ez nem azt jelent, hogy nem eszem, csak nem minden nap.

Amit megkívánsz azt edd.

29hkm

2012. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én szégyellem magamat egy picit, mert kb. 1,5 hete nem ettem "igazi" gyümölcsöt. Tegnap ettem epret, de azt nem tartom igazi gyümölcsnek, mert tiszta génmanipulált az egész. Egyszerűen nem szeretem az almát, a banánt, a kivit, a körtét stb. Néha megeszem, de utána bugyborékol össze-vissza a gyomrom. A legelején ettem minden nap narancsot, almát, kivit, pritamin és kaliforniai paprikát meg egy csomó mindent, de most nem tudom magam rászánni. Kényszerből meg nem fogom. A zöldségek azok mennek, paradicsom, csípős paprika, répa, krumpli ilyesmi. Már várom, hogy legyen borsó, bab meg ilyenek.

Vitamint szedek rendesen, eszek diót, műzlit, abban is van vitamin.

2012. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én vagyok az ellenpélda.

amíg nem voltam terhes nem ettem a zöldségeket, de a gyümölcsöket.

na mikor az lettem, kilószámra, de tényleg kilószámra zabáltam befelé őket, főleg a salátát, .


most újra terhes vagyok és nem bírom ki hogy egy nap ne egyek valami zöldet, nagyon brutális hogy ennyire kívánom, és ha nem eszek valamit rosszul vagyok,

gyümölcsök közül is ettem valamelyik nap, de attól kipattogtam, úgyhogy hanyagolom és nem is kívánom az édeset.

marad a sós, meg a zöldféle..


14 hetes vagyok most,..

jah igen és nagyon rákaptam az ecetes csípős almapaprikára.. :)


szerintem azért kívánjuk sok kismama a gyümölcs-zöldségeket mert a szervezet tudja mire van szükség, vagy a baba elveszi és nekünk pótolni kell ezt jelzi a szervezet,.. nem tudom..


minden jót. :)

2012. máj. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!