Ikrek lennének?

Figyelt kérdés
Voltam 5,6,7 hetesen uh-on végig egy petezsákot láttak 1 babával!Tegnap nagyon görcsöltem és elmentem az orvoshoz,most vagyok 8 hetes és azt mondta,hogy 14,2 mm-es a baba,de a hasa mellett lát valami 8mmest,de a ott a köldökzsinór és nem tudta pontosan megmondani,hogy a zsinór pulzálását látja vagy esetleg mást.Azt mondta vagy iker vagy a köldökzsinóron sérv van és ha esetleg iker,akkor sem fog megmaradni,mert fele akkora,mint a másik baba.1 hét múlva kell visszamennem.Szerintetek tényleg iker?És biztos nem fog megmaradni?Létezhet ekkora méretbeli különbség vagy csak takarásban lehetett?És ha sérv,attól még egészséges maradhat a kicsi?Bocsánat,ha túl hosszú lett,de nagyon aggódom és olyan sokat vártunk erre a babára!
2012. máj. 8. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ikrek, de ez még nem jelenti azt hogy a 8 mm-es nem marad meg. Sokszor nem egyformán nőnek az ikrek, sőt van olyan hogy 1 hét különbség is lehet a fogantatás között, egyszóval nem egyszerre fogantak meg.( Valamelyik bokszolónőnek is ilyenek az ikrei de nem jut eszembe a neve). Ne kezdj még el aggódni, még bármi lehetséges!:)
2012. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor már van szívhang. Hányt hallott?

Nekem a 8. héten már tisztán látszott, hogy ketten vannak. Hasonlóak voltak a méreteik is. 2 szívhang volt. Mikor mész legközelebb?

2012. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*hányat
2012. máj. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1 hét múlva kell visszamennem.1 petezsákban van,de nem tudta megmondani,hogy köldökzsinór pulzálást lát vagy a 8 mm-esnek a pulzálását,mert pont keresztezte a köldökzsinór.
2012. máj. 8. 10:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is pont a 8. héten hitték ikreknek az egyszem Manónkat, akkor is azt mondta, hogy ha ikrek, egypetéjűek, de két hét múlva okosabb lesz. Két hét múlva megnéztük, a köldökzsinór pulzálása tűnt ikertesónak.


39 hetes km

2012. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálam is!

Ráadásul jól megijesztettek, merhogy csak egy petezsák volt és azt mondták, hogy elhalt ikerterhesség, jobban mondva csak az egyik baba él! Ott bőgtem mint a hülye, nem hagytam annyiban a dolgot, megnézettem egy professzorral aki azonnal rávágta, hogy ilyenkor nagyon gyakori a köldökzsinór megvastagodása. Én akkor 9 hetes voltam, jól rámhozták a frászt.

13 hetesen mentem vissza genetikai uh-ra, addig majd szétvetett az ideg, de akkora már semmi de semmi baj nem volt, 1 baba, köldökzsinórral is minden rendben volt, azt mondták ez gyakori.


Azóta már genetikussal is megnézettük, az égvilágon semmi baj nincsen.


Ne aggódj!


14 hós kislány+ 22 hetes pocaklakó kisfiú anyukája

2012. máj. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,most egy kicsit megnyugodtam,de még mindig bennem van a félsz!
2012. máj. 8. 11:11
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha még valaki olvassa leírom!

Ikrek lettek volna,de az egyik már nem él!

2012. jún. 6. 08:49
 9/9 anonim ***** válasza:
sajnálom.
2013. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!