Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap ettem epret, az aldiban...

Tegnap ettem epret, az aldiban vettem.3-szor is megmostam, átválogattam. lehetséges így elkapni a toxoplazmát?

Figyelt kérdés
23 hetes terhes vagyok. egyébként negatív voltam a 16. heti vérvételen, de annyira beparáztatják a kismamákat ezen az oldalon, hoyg az ember már alig mer húshoz vagy zöldséghez, gyümölcshöz nyúlni! mennyi az esély egy megfertőződésnek?
2008. ápr. 21. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt tényleg megijesztik az embert, de ne hülyéskedjetek már, ha többször átmosod, átnézed, mi baj lehet?
2008. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, a lotto otosre is van esely :)
2008. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Néha már túlzás ami itt megy. Lassan semmit nem lehet enni, inni,meg minden káros.:)

Semmi bajod nem lett tőle.

2008. ápr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kizárt dolog, ezt aztán nem az epertől szedjük össze vagy bármely mosatlan zöldségtől, csak ha nem cica pisilte le és úgy ettük meg. erre mennyi az esély :-)

Atommagnyi :-)

Boldog babavárást!!!

2008. ápr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az utolso valaszolonak uzene, h de bizony a fold kivalo toxoplazma tanya, pont, mert allatok uritenek ra. Kutya, MACSKA, RAGCSALO (utobbiak terjesztik a fertozest).

Zoldseget, gyumolcsot szigoruan megmosni, ahogy a kerdezo is tette, es akkor nem lesz semmi baj.

2008. ápr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok, info:


Terjedése


A fertőzést okozó parazita a tápcsatornán át (bélsárral, ürülékkel) távozik a macskák szervezetéből, így terjed tovább. Az ürülék bekerül a táptalajba, ezzel a föld is, illetve az abból táplálkozó zöldségek, gyümölcsök is "szennyezetté" válnak.


[link]

2008. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nah most a toxoplazma olyan komoly és gyakori fertőzés,hogy erre mifelénk nem is kötelező a szűrése,sőt,ha nem vered a doki asztalát,hogy neked kell egy ilyen szűrés,akkor meg sem fogják csinálni.Amit meg most boltokban kapni epret,azt vízkultúrás (vagyis műtrágyalén nevelik,patika környezetben),tehát sem cica,cem patkány sem semmi nem ment a közelébe.Ha már mindenáron toxoplazmát akarunk látni a saját árnyékunkban is,akkor inkább majd attól az epertől rettegjünk,ami földben napfényen termett.Meg mennyi az esélye,hogy ha eddig,20on x év alatt nem kaptál el egy fertőzést,aminek az előttem válaszoló szerint minden epren és utcasarkon ott kell leselkednie a gyanutlan kismamára,akkor pont ebben a 9 hónapban fogod?Gondolkozz logikusan,és ne kérdezz hülyeségeket!Főleg ne olyat,amire magadtól is tudod a választ!No ha meg már megetted,akkor úgy sem tudsz mit csinálni vele,ha elkaptad tőle a toxoplazmát...
2008. ápr. 22. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A negyedik válaszoló vagyok és az ötödik válaszolónak üzenem, hogy ezért írtam le, hogy ha le nem pisili a cica, vagy le nem kakilja, amit szépen megeszel mosás nélkül. Ezért mossuk meg a zöldségeket ill. mindent, amit kell. A toxoplazma egy protozoon, amely a cicuskák bélcsatornájában él, ők ürítik a székletükkel főként, amelyet ha mi megszünk, sajna a cystái belemennek a szöveteinkbe (agy, méhlepény!!!!!ezért kell vigyázni, izom). Itt a cysták nyugvó állapotba kerülnek és vagy fellángol a fertőzés egy immunprobléma miatt (HIV) vagy letokolódva maradnak. Fertőzésre a macska, az étkezési szokások és az éghajlat hajlamosít (a cysták utálják pl. a száraz talajt)!!!!Szóval azért mert vettél egy kis epret háromszor megmostad és toxoplazmás leszel, hát nem tudom, ha valaki tud ilyenről szívesen elolvasnám, hogyan szerezte meg. Aki negatív szerológiailag az akkor rettegjen egy kis gyümölcstől vagy zöldségtől, amit a piacon vesz meg??????????Attól kell a negatív betegnek tartania, hogy ne éljen együtt cicával, ha pedig egy cicuska megközelíti akkor nem kell ám eszetlenül futni, vagy rettegni, merthogy a sok hülyeség amit leírnak némelyekben szó szerint rettegést váltanak ki!!!

Nyugodj meg, semmi bajod nem lesz az epertől, a szakmámból tudom!!!!!!

Ha negatív vagy, akkor pedig a cicuska a fő célpont, ő velük nem szabad nyalakodni, pusziszkodni és mindig kezet mosni, ahol cicuskák után ügyködsz!!!

Boldog babavárást!!!!!

2008. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!