Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39. hétben mennyire kellene...

39. hétben mennyire kellene már nyílni a méhszájnak? Ha a 40. hétre még mindig zárt leszek, akkor befektetnek és megindítják a szülést?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Egészséges terhességnél végig zárt a méhszáj és csak a vajúdásnál kezd el kinyílni.

Nem mindenhol fektetnek be túlhordásnál, viszont többet kell járni vizsgálatokra.

Orvosfüggő, hogy mikor indítja be a szülést.

2012. máj. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 40+4 naposan indult be a szülés, és még akkor is csak 1 ujjnyira voltam tágulva. Szülésnél jó nagy gátat vágtak. Szóval nembaj hogy még zárva van, elég ha szüléskor nyílik.
2012. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én végig zárt voltam (40 hét 3 napig), de nem emiatt, hanem zavaros magzatvíz miatt indították a szülést. Csak úgy "zártság" miatt nem fogják megindítani, ha minden rendben van amúgy.

Amúgy hamar elkezdhetsz nyílni és a szülés még bármikor beindulhat.

2012. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez most tök megnyugtatott, mert hogy én még totál zárt vagyok, és első babám. Iszok málna levél teát, és szedem mellé Caulopgillum ch 15-öt is, és azt hittem hogy ez akkor már hatni kezd, de ma voltam a dokinál és igaz hogy minden rendben van, egészségesek vagyunk, csak még zárt mindenem s a méhnyak is csak 2,7-re rövidült.
2012. máj. 7. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én 40+4 hetes vagyok, szombaton teljesen zárt volt a méhszájam (azóta nem nézték). Nekem mindennap kell mennem ctg-re, pénteken és ma is volt uh. Gondolom, egy idő után beindítják, de ha minden rendben van, akkor nem (csak később). Nekem a ctg is uh. is jó, azt mondják, hogy nagyon jól érzi bent magát a kislányom, hát kíváncsi vagyok, hogy medddig lesz így.
2012. máj. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!