Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megtudom, hogy sikerült...

Ha megtudom, hogy sikerült teherbeesnem mikor lehet abbahagyni a munkát (pultos vagyok)? És ha továbbá dolgozom, akkor kapok a fizetésem mellé valami más juttatást is?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 12:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A táppénz manapság a nettód 60%-a, tehát neked még az 50-et sem érné el.


Az adókedvezményt háromféleképpen tudod igényelni:

1. Ha teherbe esel, akkor a terhesség 91. napján ad a szülész egy igazolást, amit a munkahelyeden leadva (illetve akár az apa munkahelyén is lehet) a könyvelő úgy számfejti a béredet, hogy figyelembe veszi onnantól kezdve a kedvezményt, így némileg többet viszel haza, ha az adód engedi. Én személy szerint ezt nem ajánlom, mert ha a baba nem marad meg, akkor ezt a pénzt vissza kell téríteni, én a harmadik verziót szoktam használni.

2. Születés utántól veszed igénybe. Amikor a baba világra jötte után intézitek a temérdek papírt, akkor kell a kedvezményt igénybe venni, illetve a szükséges részt kitölteni.

3. Minden év adóbevallásakor vonom le az addig befizetett adómból a családi kedvezményt és kérem vissza az államtól. Évek óta ezt csinálom, mert így egyszerre nagy összeget kapok vissza. Tulajdonképpen malacperselynek használom a gyerekeim után járó adókedvezményt. :)

2012. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!