Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha megtudom, hogy sikerült...

Ha megtudom, hogy sikerült teherbeesnem mikor lehet abbahagyni a munkát (pultos vagyok)? És ha továbbá dolgozom, akkor kapok a fizetésem mellé valami más juttatást is?

Figyelt kérdés
2012. máj. 7. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha teherbe estél, akkor te döntöd el, hogy dolgoz e tovább (könnyített munkát köteles adni a munkaadó, ha van neki olyan), vagy pedig táppénzre mész, mert nem bírod.


A táppénz mértéke a papír szerinti bevételedtől függ. Ha minimál bérrel vagy bejelentve, akkor nagyon kevés lesz, erre azért számíts.

Ha tovább dolgozol, akkor nem jár semmilyen más juttatás terhesség alatt. Szülés után igen, de az más tészta.

2012. máj. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha maradsz dolgozni, 91 napos terhesség után jár a családi adókedvezmény. Kb. nettó 10.000,- Ft, ha "elég" hozzá a fizetésed... 8 órás minimálbér elvileg elég.
2012. máj. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én Csütörtökön tudtam meg, hogy terhes vagyok és már Hétfőn nem dolgoztam. Én is Pultos voltam. Nekem nem hiányzik a rekeszek cipelgetése meg ilyen hasonló dolgok. Szerintem ez nem egy olyan munkakör ahol tudnak könnyített munkát biztosítani.
2012. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2.!

Csak akkor jár a családi adókedvezmény, ha dolgozik a kismama??

Nem jár annak, aki táppénzen van?


Kedves Kérdező!

Én nem dolgoznék tovább a helyedben, ez eléggé veszélyeztetett munkakör...

2012. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok:

Kettesnek igaza van, valóban elfeledkeztem a családi adókedvezményről.

Elméletileg jár táppénzesnek is, hisz már abból is vonnak adót, de nincs veszve semmi, ha mégsem kéri év közben, mert adóbevallásnál is lehet érvényesíteni. Majd az orvostól kell kikérni a 91. napos igazolást.

2012. máj. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

De a táppénzre is jár tényleg. De! Ha minimálbérre van bejelentve és a táppénz annak 60%-a, akkor már nem hiszem, hogy a maximálisat igénybe veheti, csak mondjuk 6ezret.

2012. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És a férj sem veheti igénybe helyette?
2012. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a férj is igénybe veheti a családi adókedvezményt
2012. máj. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Az mit jelent,hogy nagyon kevés lesz a táppénZ?Nettó 80 at kapok kb bruttó 103 000 re vagyok bejelentve.
2012. máj. 8. 11:37
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés ezt az adókedvezményt hol tudom majd igénybevenni?
2012. máj. 8. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!