Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan lehet több támogatást...

Hogyan lehet több támogatást igénybe venni, ha egyedülálló a leendő anyuka, vagy ha házas?

Figyelt kérdés
December környékén fog születni a baba, nem vagyunk házasok még, nem a segélyekből akarok élni, most viszonylag jól keresek, de ősztől havi 100 körül lesz csak, még a kicsire ami jár... Saját lakásban lakunk, a pàromnak nincs munkaviszonya. (ő fog szülni)

2012. máj. 7. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hivatalhoz kell majd kérelmet irni ha majd meg lesz a baba,gyermekvédelmi és átmeneti segélyért...
2012. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha együtt éltek akkor élettársak vagyok, azaz majdnem olyan mintha házasok lennétek.
2012. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mivel van jövedelmed, ezért semmit nem fogtok kapni.

Nekünk nincs jövedelmünk, alkalmi munkából tart el a párom, így szociális segélyt kapunk, de mást mi sem.

Mi is csak élettársak vagyunk.

2012. máj. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha együtt éltek akkor nem egyedülálló az anyuka,sehol nem fogják egyedülállónak venni.Az önkormányzatnál lehet kérni segélyt.A rendszeres gyerekvédelmi támogatáshoz amit minden hónapban adnak,ahhoz az egy főre jutónak havi 30ezer körül kell lennie.Ebbe biztos hogy nem esnétek bele.Lehet kérni egy évben 2x rendkívüli gyerekvédelmi támogatást,ehhez valamilyen névre szóló számlára van szükség pl dm-es is jó amin a pelenka,törlőkendő ilyesmi van.A lényeg hogy olyan számla legyen amin kizárólag a gyerek dolgai vannak.Max 5000Ft-ot adnak.Ha esetleg tápszeres lesz a baba akkor kérhettek gyógyszer segélyt,ha a tápszert a gyógyszertárban veszitek.Ezt is 1évben 2x adják,5000Ft-ot.Nálunk legalábbis így van.De érdeklődjétek meg az önkormányzatnál.Én azt tudom mondani ha most tényleg olyan jól keresel akkor próbáljatok meg minden hónapban valamennyit félre tenni.
2012. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyszerű: ne jelentkezz be arra a címre, ahol a párod lakik, így jogosult lesz szociális támogatásra, ami viszont nem olyan sok, mint amit általában híresztelnek, hogy meg lehet belőle élni!


Amit kapna a mama és baba:

ha az egy főre eső jövedelmük (amibe a családi pótlék is majd beletartozik) nem haladja meg a 37050 forintot, akkor évi kétszer jár neki 5ezer forint, de ezt írták előttem.

Be lehet adni a kérelmet lakásfenntartási támogatásra is, de ennyi. Tényleg nem igaz az az 50 ezer, amit állítólag kap egy munkanélküli évekig és ebből épít kacsapalotát.

2012. máj. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
mindkettőnknek ugyanoda szól a lakcimkártyája, papíron minimálbéren vagyok bejelentve, ügy az egy főre jutó havi jövedelem nagyon kevés
2012. máj. 7. 13:19
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha az összes (bejelentett) bevétel eléri majd a 111ezer forintot, akkor nem vagytok jogosultak a rendszeres gyermekvédelmi támogatásra.

De a lakásfenntartásit majd próbáljátok meg.

2012. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha több az egy főre jutó,nem kapsz semmit,nem kaptok.Ő kap gyest+családit egy gyerekre és ennyi.Azért az már 140ezer majdnem.Mi meg kapunk majd gyest+családit és a szociálist,ha párom nem talál munkát.
2012. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az anyukának volt munkahelye?

Mert ha nem akkor a gyest kapja meg a cs.pótlékot ami 25690Ft+12200Ft=37890Ft

A minimálbér 93000Ft ha ehhez hozzáadjuk a 37890-et az 130890Ft ezt oszt el 3-mal az 43630Ft így már nem estek bele a rendszeres gyerekvédelmi támogatásba.Csak az évi 2-öt kérhetitek.És szerintem a lakásfenntartásiba se.Ha meg volt munkahelye az anyukának akkor meg pláne nem estek bele.

2012. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem volt még munkahelye az anyukának, de az a 37890 ft nettó, vagy bruttó? mert a 93000 ft az bruttó, ami nettó 60915 ft.
2012. máj. 7. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!