Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okoz valakinek a vastabletta...

Okoz valakinek a vastabletta hasonló problémákat?

Figyelt kérdés
Neo Ferro Folgamma-t kell szednem, napi kettőt. Állandóan pukizom tőle. Tök kellemetlen, akárhova megyek, mindenhol rámjön. Igyekszem visszatartani, de nem mindig sikerül. Már alig merek itthonról elindulni.
2009. jún. 24. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Úristen napi kettőt?Az nem túl sok egy kicsit?Én napi egyet szoktam bevenni és pl. aznap amikor a terhesvitamint van a soron(mert azt is csak 3 naponta szedem)a vasat nem veszem be mert valamennyi abban is van.Lehet ha csökkentenéd az adagot akkor nem is lenne ilyen problémád.Nekem nincs ilyen bajom.

Üdv. 20 hetes km.

2009. jún. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én a ferrograd folic-ot szedem.

Első voltam.

2009. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A doki irta elő (nem lett jó a vérleletem), de igazából csak hajnalban szoktam bevenni egyet, mert amikor felkelek utána rögtön ennem kell, és papírjára az van írva, hogy csak két óra mulva lehet savasabb ételeket enni, hogy a belekben oldódjon fel. Ritkán tudom este is bevenni. Terhesvitamint meg csak az elején kellett szednem, mert kistermetű vagyok, és ha túl nagy lenne a baba nem tudnám megszülni. Kalcium, magnézium és cink tartalmú tablettát szoktam még enni napi egyet, de eddig semmi ilyen problémám nem volt, azért gondolom, hogy a vas az oka.
2009. jún. 24. 11:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 2x1-et kell szednem mert nagyon alacsony a vérképem szerint a vasam.


"Az átlagos felnőtt szervezete 2,5-5 gramm vasat tartalmaz, ennek legnagyobb részét a vér oxigénszállító molekulájához, a hemoglobinhoz kötve. Másik része a különböző szállítófehérjékhez kötődik. A vas legfontosabb feladat az oxigén és a szén-dioxid szállítása."


Tehát mindkettőtöknek nagyon fontos!!!


Én este 10 és hajnali 7-kor szedem be, mert így nem ütközik a magneB6-tal és olyan ételekkel, amik a felszívódását akadályozzák. (tej, tea stb)


Így nekem székrekedésem sincs tőle és a pukik....hát istenem a kismamik amúgy is "gázosak".


Nem is biztos, hogy a vastablettától pukizol :)


Amúgy meg ne tartsd vissza, mert nem tesz jót a beleidnek és a hasad is keményedni fog tőle.

És ha valaki meghallja...na istenem. Mindenki csinálja :)


Persze én könnyen beszélek, mert a 38. hétben vagyunk és már régóta nem nagyon megyünk sehova :)


Boldog babavárást és ne szorongj ilyeneken :)

A terhesség alatt annyi minden máson lehet izgulni, ez a pukidolog meg annyira túl van lihegve......:)

2009. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vok.Leírom az enyémre mi van írva.

A ferrograd folic filmtablettákat legalább egy órával az alább felsorolt gyógyszerek ill. élelmiszerek előtt vagy legalább kétórával utánna szabad csak bevenni,egyébként a gyógyszer hatása változhat.Ilyenek:antacidok(gyomorsavszint csökkentők),kalcium pótlók,oxalátok és foszfátok,tea,kávé,tojás,tej és más tejtermékek,teljeskiörlésű kenyér és gabonafélék,diétás rostok.

2009. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is napi kettőt kell szednem,jövő héttől vénásan.Annyira rossz a vérképem.Szóval tuti hogy nem sok.

De nekem nincsenek panaszaim tőle,lehet nem is segít sokat...

34 h

2009. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 3 nap után hányingerem, émelygésem volt a Neo Ferro Folgamma tablettától. A nőgyógyászom nem javasolta, hogy tovább szedjem, szerinte önmagában ez a gyógyszer úgy sem oldaná meg a vashiányt Sok friss zöldség, gyümölcs helyette.


Ha érdekel valakit nekem maradt 94 szem tabletta, olcsón eladnám, postázom, ha kell.


35 hetes kismami

2009. jún. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miután el kezdtem szedni pár napra rá nekem is volt egy görcsös hasmenéses, émelygős napom. Szinte semmit nem tudtam csinálni, egész nap csak feküdtem. Lehet, hogy az is ettől volt, bár azóta semmi ilyesmi nincs és ugyanúgy szedem.
2009. jún. 24. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem attól volt neked is...:(
2009. jún. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is nagyon rossz volt a vérképem, de szigorúen megtiltotta a vas tablettát. Helyette céklát, spenótot, sóskát és társait javasolta. A vas székrekedést is okoz, ami a legtöbb kismamánál alapból megvan, ezért csak árt, mint használ. Azt a módszert választ a vas pótlására, amitől jól érzed magad. Boldog babavárást!
2009. jún. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!