Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen problémákat okozhat,...

Milyen problémákat okozhat, ha kevesebb a magzatvíz?

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt találtam róla:


"Oligohydramnion: Azt az állapotot, amikor az átlagosnál jóval kevesebb a magzatvíz mennyisége. Ez a terhességek közel 2 százalékában jelentkező tünet. Ha a normálisnál kevesebb a magzatvíz, akkor a méh- és a haskörfogat növekedése is kisebb, mint az a terhességi kor alapján várható lenne. A terhes ilyenkor rendszerint a szokásosnál gyengébb, de gyakran fájdalmas magzatmozgásokat érzékel.

Az oligohydramnion okai közül a legfontosabbak a méhen belüli növekedési visszamaradás, a túlhordás, a magzati oxigénhiány, illetve ha a magzat veséjének vagy vizelet-elvezető rendszerének valamilyen fejlődési rendellenessége.

Ha túl kevés a magzatvíz, az méhen belüli fejlődési zavart eredményezhet. A magzat kényszertartásban van a hely szűke miatt, ezért fülei, orra lelapulhatnak. Dongaláb, a csípőizület deformációja, növekedésbeli elmaradás, tüdőfejlődési zavar, medencevégű fekvés is kialakulhat a lecsökkent magzatvíz miatt.


Abban az esetben, ha magzati oxigénhiány áll az oligohydramnion hátterében, akkor a magzatot minél előbb világra kell hozni a súlyos idegrendszeri károsodások megelőzése miatt. Azonban általánosságban elmondható, hogy bármely okból kifolyólag csökken jelentősen a magzatvíz mennyisége, a megoldást általában a terhesség megszakítását jelentheti, ráadásul az esetek mintegy felében császármetszéssel kell a gyermeket világra hozni."


Magzatvíz mennyiségének növelése:

Itt találsz még pár infót a dologról, egy részét kiemeltem:

[link]


„A következőket tudom tanácsolni a magzatvíz mennyiségének növelésére:


1. (ez a legfontosabb): Igyon rengeteg szénsavmentes, tiszta vizet! Kb. napi három litert. (El Pasóban a sivatagi éghajlat miatt nagyon megtanultuk, hogy vízzel mi mindenen lehet segíteni... :)) Ha nehéznek tűnik a vízivás, lehet egy pár napig óra szerint is inni: kétóránként egy pohárral. Az erőltetett vízivásról egyébként megoszlik a bábák véleménye: Anne Frye Holisztikus bábaság c. könyve szerint például rutinszerűen nem ajánlott a szomjúsághoz mért mennyiségnél több víz fogyasztása. Mi El Pasóban látványosan jó eredményeket értünk el a „nagyvonalú" vízfogyasztásra való bátorítással, ezért nekem ennek ellenére nincs lelkiismeret-furdalásom, amikor a három litert ajánlom. Mértékletesség azonban szerintem is szükségeltetik: Ha a következő héten jó lesz az eredmény a magzatvízről, akkor már nem kell orvosság gyanánt inni, csak úgy módjával, „szép sokat"... :)


2. Ésszerűen fogyasszon sót! Ez azt jelenti, hogy ne folytasson sómentes diétát, viszont ne is egyen túl sok sózott vagy tartósított ételt, vagyis az arany közepet igyekezzen megcélozni.


3. Egyáltalán ne igyon szénsavas üdítőitalokat, különösen kólát. Ezekről számos más kedvezőtlen hatásuk mellett az tudható, hogy enyhén vízhajtók, így a vízszaporítási törekvéseknek ellene dolgoznak.


4. Egyen sok lédús ételféleséget, különösen friss gyümölcsöt és zöldséget."

2010. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!!!!
2010. nov. 21. 08:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nem ilyen tragikus a helyzet.Nekem a 38. héttől kevesebb volt valamivel ( ez azt jelenti, hogy picivel), a lányomat majdnem végig kihordtam, és semmi baja.Egészségesen, éretten jött a világra.Se a tüdejének, se a veséjének, se a csípőjének stb. semmi baja.Ugyanez volt a barátnőmnek is, az ő fia is makk egészséges.Én direkt nem olvastam utána a neten, nem ijesztgettem magam, és nem is lett semmi gond.A terhesség vége felé már minden "romlik": öregszik a lepény, csökken a magzatvíz stb, de ez nem jelenti azt, hogy baj van.
2010. nov. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyilván akkor gáz ha tul hordja vki
2018. aug. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!