Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtt a biztosított 1...

Szülés előtt a biztosított 1 évnek folyamatosnak kell lennie? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés
Nagyon ki vagyok, elegem van már az egészből. Régóta akarunk már babát és egyszerűen nem bírok elhelyezkedni egy 8 órás munkába. 4 órás munkák jönnek csak össze (pénztáros) de az is határozott időre...utólag egy hónap után elküldtek, most meg 5 hónap kihagyás után vissza vesznek de megint csak határozottra 4 hónapra...gondolom ez megint csak nem jó mert határozatlan munkaszerződésnek kell lennie ahhoz h kapjam a támogatást...kis városban élünk és itt a környéken semmi munkalehetőség...ha elküldenek 4 hónap után és bejelentkezek egyből a munkaügyibe az biztosított időnek számít? mármint nézik a gyed tgyás megállapításnál? én már legszívesebben sírnék...hogy vállaljak így gyereket? legyek terhes és nem kapok majd csak annyit mint azok akik soha nem dolgoztak? én már arra is gondoltam ha elküldenek majd nyár végén keresek valaki ismerőst aki bejelent a cégébe 4 órába h biztosított legyek és gondolom határozatlanra kell h bejelentsen. Annyira elvagyok keseredve...hány évet várjak még összejöjjön valami? volt valaki hasonló helyzetben? úgy érzem sohasem lesz így gyerekem... :(
2012. máj. 5. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

az a jó hírem, hogy minden amit tudni vélsz a gyedről avagy gondolsz róla, az totális nem úgy van :D


"GYED jogosultak lehetnek a biztosított szülő, ha a díj igénylését megelőzően, gyermeket szülő anya esetében a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt. Szintén lehet GYED jogosult a terhességi gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek biztosítási jogviszonya ennek igénybevétele alatt szűnt meg, feltéve, hogy a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt, és a gyermeket saját háztartásában neveli."


tök mindegy, hogy határozott vagy határozatlan, ha határozott akkor tartson még a szüléskor, utána ha meg is szűnik passzív jogon kapsz gyedet.


annak meg látom túl sok értelmét, hogy 4 órásra valaki bejelentsen, mert annak nyilván te fizetnéd a járulékait, ráadásul kevesebbre jön ki annak a gyede mint a gyes ;)


de sok mindent megtudsz ha beírod a googleba, vannak hivatalos oldalak ahol leírják, ha ennyire szeretnél babát akkor ezt megtehetnéd :)

2012. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*NEM látom értelmét...
2012. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem, de ha határozatlan és úgy leszek terhes akkor ki is rúghat nem?
2012. máj. 5. 17:45
 4/6 A kérdező kommentje:
bocsi elírtam "határozott" nem határozatlan.
2012. máj. 5. 17:46
 5/6 anonim ***** válasza:
nem, a határozott alatt sem rúghat ki, egyszerűen megszűnik a munkaviszonyod a szerződés lejártakor :)
2012. máj. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igen ez is baj, mert ha megszűnik a lejártakor, akkor nem lesz munkaviszonyom a szüléskor és akkor nem jár a gyed. ..sajnos ezt csinálják, felvesz pár hónapra és v elküld és utána megint vissza v mindig csak hosszabbít, de nem véglegesít...
2012. máj. 5. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!