Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora baj az ha 30. hetes...

Mekkora baj az ha 30. hetes kismami vagyok és elég "közeli" kapcsolatban vagyok egy édi nyuszival?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem és a baba miatt nem akartam eladni,de most egyik rokonom azt mondta hogy nem egészséges ha most a környezetemben van egy nyuszi! Tényleg baj ez?
2008. ápr. 18. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanmár, nekem 2 kutyám van.Be kell tartani a normál alap higiéniai szabályokat, jaaa és ne puszilgasd a nyuszit:oD

Már én se puszilgatom a kutyáimat.Igazából ha eddig nem kaptam tőlük toxoplasmát akkor most se kapnék, de azért tartsuk be a szabályokat.Nem kell megfogadni azokat a tanácsokat akik azt kántálják dobd el az állataidat.Ők valószínüleg sohasem szerettek egy szőrös kis gizmót sem még...ez legyen az ő bajuk ...

24 hetes kismami

2008. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bendzso ***** válasza:
100%
már egy kutyakérdésen is fennakadtam :) miért lenne baj? kezet mosol, nem esztek egy tányérból, tisztántartos ha már együtt laktok és, ha a nyuszinak van emberre veszélyes akármije, akkor azon már túlestél úgy, h észre sem vetted (ugye a macska-kérdés). szóval valahogy én úgy vagyok vele (és most sokan meg fognak kövezni, pedig tényleg a jószándék vezérel), h ha majd jön a második baba, akkor nem dobod ki a nagyot, mert mindenféle bacikat össze lehet tőle szedni... :0)szóval szerény véleményem szerint, ha már eleve állattartó vagy, akkor tudod, h milyen tisztasági és tartási szabályoknak kell megfelelni és tovább szeretgeted azt a kis édes nyuszikát, hiszen ő is egy családtag,még hanégy lába is van és szőrös is :0)
2008. ápr. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszike most rájöttem igazatok van!
2008. ápr. 18. 20:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Nekem vegyes az állat"sereg" 1 nyuszim és 1 Kölyök nagy kutyám van(Német dog,7 hónapos).Nincs az a pénz amelyiket bármennyiért odaadnám!A kutyó még benn van,mert most készül neki a kennel.Nem azért mert baba lesz,amúgy is kikerült volna.És néha megpuszilom a nagy busa fejét :-).Semmi bajunk nincs.Minden simi után viszont kezetmosok.Nekem a doki a toxoplazmára azt mondta,hogy leginkább macskától és szárnyastól lehet elkapni! Úghogy,szerintem semmi gond,szeretgesd nyugodtan.14 hetes kismami
2008. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj azzal ha van egy nyuszikád, tartsad meg nyugodtan, de tartsd be a higéniai szabályokat!
2008. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én igen közeli kapcsolatban élek egy kutyával(velünk van a lakásban), változó számú, kb 12-16 tengerimalaccal (attól függ, mennyi születik éppen) és 30 lóval.

Csatlakozom az előttem szólókhoz: ha kaphattál is el bármilyen fertőzést, azon már rég átestél, immunis vagy rá, tehát a babád is az. Szerintem - és egészségügyis párom véleménye szerint is - a túlzott steril környezettel sokkal többet ártasz, mint ha állatok vesznek körül.

Mi megengedtük a kutyának, hogy minden holmit, amit vettünk a picinek, megszaglásszon. Ha megszületik a kislányunk, őt is megmutatjuk neki rögtön. Egyáltalán nem aggódom a fertőzések miatt.

Amúgy egy netes fórumon kaptam én hideget-meleget már ilyen kérdések miatt, de nem érdekel. Mondtak felelőtlennek, aki meg se érdemli a gyerekét - ez is hidegen hagy. Tudom - mivel én is állatok között nőttem fel és még egy komolyabb megfázásom se volt soha - hogy a kisbabámnak nemhogy nem lesz baja tőlük, hanem rengeteget nyer általuk. Minden tekintetben.

Minden jót nektek!

27 hetes kismama

2008. ápr. 19. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is kuszim van és imádom. 16 hós a lányom és most várom a kistesót.A kuszit hordom állatorvoshoz és rendszeresen fürdetem semmi baj nincs ezzel.

Boldog babavárást:)

2008. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!