Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik szülőkkel együtt laknak,...

Akik szülőkkel együtt laknak, egyet értenek ezzel a cikkel?

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 22. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy károsnak tartja a szakember, hogy 25 éves kora után otthon lakik valaki, de az állam nem hagy más választást. Igaz én már nem lakok otthon, de megtörténhet, hogy haza kell költöznünk. ÉS IGEN AZ ÁLLAM MIATT. Már az utolsó bőrt is lehúzzák rólunk. Munka lehetőség nincs, vagy alig, és mi a biztosíték, hogy pont engem választanak, mikor 1 helyre 100an adják be a jelentkezésük. A többség nem szeretne otthon lakni felnőttként is, de az utcára nem mehet éhen halni, vagy éppen vegetálni egy albiba. :(

22/19hkm

2012. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Akik a szülőkkel együtt laknak, azok tuti nem. Mert nincs összehasonlítási alapjuk.

Én extra korán kirepültem, és később volt olyan barátom, aki a szüleivel élt, és én is odaköltöztem. Gondoltam, milyen jó lesz. Hát nem. Mindig, mindig az anyuka volt az első, és a barátom észre se vette, hogy így gondolkozik. Neki ez volt a normális.

Márpedig ha valaki családot akar, ott neki kell átvenni a szülő szerepét. Csakhogy amíg a szüleivel él, mindig elsősorban gyerek marad.

2012. ápr. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ebbe a kérdésben nehezebb állást foglalni. Egyre több az olyan ember (én is ismerek olyat) aki dolgozik, meg anyagilag megengedhetné hogy elköltözzön csak egyszerűen kényelmes neki hogy gondoskodik róla anyuci...

Az ilyen embereket tényleg élősködők...


Viszont sok olyan ember van, akinek tényleg nincs más választása mert házat venni még ha egész életében a belét húzza maga után akkor se fog tudni.. Bár tegyük hozzá tőlünk nyugatra az emberek nem vesznek házat, ezzel is megőrzik mobilitásukat nem gond nekik több száz kilómétert költözni egy jobb munka reményében! A kulcs pedig abba van hogy nyugaton van munka... Szóval elég ördögi dolog ez...

2012. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

És arról mi a véleményed, hogy a szülő direkt akarja, hogy a gyereke otthon lakjon? Mégpedig, mert a gyereke tartja el a szülőt?

Szülő nem hajlandó eladni a lakást, amit nem tud fenntartani, nem adja oda a gyereknek így a fél lakás örökségét.

Gyerek albérletbe költözik, családot alapít, szülő(nagyszülő) pedig fenyegetőzik, hogy a gyereket beperli szülőtartásra.

Na erről mi a véleményetek?

Szülő 95 eft-os nyugdíjat kap.

Gyerek az ő gyerekeivel és párjával albérletben kénytelen élni, az örökség híján.

Vannak olyan szülők, akik nem akarják elengedni a gyerekükek, érzelmileg zsarolják a saját gyereküket.

Van ilyen is.

2012. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen szülő szerintem perelje csak be a gyerekét. Hacsak a gyerek nem keres 300-500 ezret, a szülő úgysem nyerheti meg a pert.
2012. ápr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Meghát mondjuk örökséget a gyerek ne várjon amíg él a szülő..

De ezzel a szülőtartással is sok a téves infó... Nyíilván egy minimálbéres gyereknek nem kell odaadni a pénzét a szülőnek...

Aki meg megkeres legalább 200-300-at az meg segítse a szüleit, de ne azért mert törvény írja elő... Én is segítem a szüleimet ahogy tudom pedig nem keresek 150ezret se és családom van.

2012. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen költöztem albérletbe, mert itt volt munka. Párom nagyon sokáig az anyukájánál élt. Most 6 hónapos a lányunk, több mint 2 éve együtt élünk és még mindig hazaad. Amikor úgy jön ki, hogy kevesebbet, akkor az anyja már kezdi is, hogy "minek kellett a gyerek, az én fejem felől meg vigye a bank a házat". Undorító.


De a másik oldal sem sokkal jobb. Otthon vagyok, nincs munka. Költözni másik városba, bejárni? Ugyan, ezt a hülyeséget! Inkább szülök gyereket, akkor nem basztathatnak a munkával. Még ezzel sincs nagy baj, ha a szülő megengedheti magának, hogy eltartsa őket. De sokszor nem ez a helyzet.

2012. ápr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Van olyan helyzet is, amikor nem tudnak hol új életet kezdeni. Maradnak valamelyik szülőnél.

Mi ebben a szituban voltunk. Apósomnál kialakítottunk egy szobát, kész. Jött a baba, úton a második.

Apósomnak és nekünk is könnyebb a rezsit elfelezni, mintha mi elmennénk albiba, vagy rengeteg hitelt vennénk fel.

A másik meg az, hogy nem feltétlen kényelmesednek el a gyerekek. Én itt lettem felnőtt, nekem kell vinni a háztartást, nekem kell apósomra odafigyelni, mert a többi gyereke havonta 1szer eljön és kész.

Ma már megtehetnénk, hogy elköltözünk, de nem tesszük. Pontosan apósom miatt. Nem lenne, aki figyel rá.

25L/26hkm

2012. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Apai örökség fél lakás, 30 éve meghalt apukám után.Nem az élő anyám után szeretném a lakás felét, amit a 95 eft-os nyugdíjából nem tud fenntartani.

Két gyerekkel vagyok itthon a gyedem nekem 80 e ft.

És az ilyen akar beperelni szülőtartásra, és hogy fizessem jelenleg is a lakás rezsijét, mert ő csak haszonélvező énmeg vagyok a tulaj. És az én kötelességem a rezsi fizetése.

2012. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: még annyi jutott eszembe, hogy ez nem mindig rossz vagy káros. Ha az együtt élés mindenkinek megfelel, akkor szerintem semmi baj sincs vele. Azzal van, ha az egyik fél ki akarja használni a másikat, élősködni akar rajta.
2012. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!