Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhességnél...

Veszélyeztetett terhességnél mennyi táppénzt kapok ha a legelejétől nem dolgozom? 67000ft-fizetésre most kapok 32000ft-ot

Figyelt kérdés
2008. ápr. 18. 11:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%

[link]

Menj rá erre a linkre

2008. ápr. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Levonás táppénzből, baleseti táppénzből és terhességi-gyermekágyi segélyből



A táppénzből, baleseti táppénzből, illetve terhességi-gyermekágyi segélyből jogszabály alapján csak személyijövedelemadó-előleget kell levonni.


Végrehajtás során legfeljebb 33 százalékát lehet levonni:


- gyermektartásdíj címén, illetve


- jogalap nélküli ellátás visszafizetése végett.


Levonás a gyedből



A gyed összegét nyugdíjjárulék és személyi jövedelemadó terheli. Összegéből ezen túlmenően legfeljebb 33 százalékot lehet levonni:


- gyermektartásdíj, illetve


- jogalap nélküli egészségbiztosítási ellátás visszafizettetése címén.


Levonás a gyesből



A gyes adóterhet nem viselő járandóságnak minősül, így szja-előleg nem terheli. A 8,5 százalék nyugdíjjárulékot viszont le kell belőle vonni. (A saját jogú nyugdíjban, valamint a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, özvegyi nyugdíjban részesülő személy a gyermekgondozási segély után nyugdíjjárulékot nem fizet. A rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjban, valamint a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltött, özvegyi nyugdíjban részesülő személy a folyósító szervhez benyújtott nyilatkozatával azonban vállalhatja a nyugdíjjárulék fizetését.)


A gyes összegéből legfeljebb 33 százalékot lehet levonni a


- jogalap nélkül felvett gyermekgondozási segély,


- gyermeknevelési támogatás és anyasági támogatás fejében.

2008. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Ennél többet már én sem tudok hozzáfűzni, nem értem, milyen levonásokkal vagdalkóznak a munkahelyeden, de a bérszámfejtő nem lehet épp a helyzet magaslatán.Remélem megoldódik a problémád...Üdv.
2008. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
De akkor ez tutti??tehát mivel 8as foku veszélyeztett terhes vagyok mást nem mint szja-t vonhatnak.oké bemegyek és szétverem őket mert szívatnak
2008. ápr. 18. 19:14
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem dúrva a 32.000 ha az előző évben még kevesebb volt a bruttód mint most. Bruttó 100.000-nak 65.000 körül van a nettója ha nem kéred az adójóváírást ami 11.340 forint most és ha nincs gyereked, és nem kapsz családi pótlékot. Ha kéred az adójóváírást akkor 76.000 körül van a nettója. Táppénznél az előző év bruttóit is nézik, ha az előző évben minimálbérért dolgoztál, vagy munkanélküli voltál, vagy sokat voltál táppénzen, akkor reális, de amúgy nem. Ha mindvégig 100 körül vagy annál több volt a bruttód előző évben is, akkor valamit nagyon elcsesztek.
2008. ápr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Lassan 6 éve dolgozom egyfolytában persze nem egyhelyen a nettóm mindig 70-80 körül volt.ennél a cégnél köbö lassan egy éve vagyok.nem igazán járok táppénzre viszont tavaly volt egy babónk akit sajnos elvetéltem még picike volt.8 hetes de nem hinném,hogy emiatt kellene ilyen keveset kapnom itt a nettom olyan 65.000-körül van ugyhogy nem hinném,hogy ilyen keveset kellene kapnom viszont az adójóváírást még télleg nem kértem.üdv és köszönöm a segítséget
2008. ápr. 20. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!