Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhességnél...

Veszélyeztetett terhességnél mennyi táppénzt kapok ha a legelejétől nem dolgozom? 67000ft-fizetésre most kapok 32000ft-ot

Figyelt kérdés
2008. ápr. 18. 11:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
veszélyeztett terhességre is rendes táppénz jár.
2008. ápr. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
csak a környezetem egy kicsit furcsának tartja kevesellik az összeget :)
2008. ápr. 18. 11:27
 3/16 anonim ***** válasza:

Bruttó fizetésed 70 százalékát. Amit te írtál, az nettó, gondolom én, legalább 60at kapnod kell, ez tényleg kevés. Tb kifizetőhely a munkahelyed? Kérdezz rá a munkáltatódtól, mert ha nem az, akkor a TB-ben kell érdeklődnöd. Ez fél havi tp-nek felel meg ez a 32ezer.

Mióta vagy táppénzen?

A következőket vedd figyelembe:

- Ha a munkáltatód nem tbköteles, akkor az első hónap felére eső rész akkor is az övé, a második felére eső részt a tb fizeti. (tehát ha most mentél táppénzre, akkor a munkáltatód fizette kia fél havi ráeső részét, és a Tb a köv hónap elején remélhetőleg utalja a ráeső második felét, vagyis megkezdődik a csúszás, és teljes összeget csak a következő hónapban utal majd neked a TB.)


- Amennyiben TB köteles a munkahelyed, akkor ők utalnak neked havonta, és náluk kell rákérdezned, hogy miért csak ennyi???


De szerintem az első verzióm lesz rád érvényes.

Naa? Írj, ha tudok, segítek.

2008. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Táppénz:A bruttó alapfizetésed 70%-át veszik, ez lesz a táppénzes bruttód.Tehát, ha a 67 bruttó, akkor 46900 lesz.Tartós táppénz esetén ebból az öszzegből már csak szja előleget vonnak le, ami 18%, tehát 8442 ft.

46900-8442=38458FT+ AZ ADÓJÓVÁÍRÁS, ami 11 ezer valamennyi forint, tehát majdnem 50-et kellene kézhez kapnod.De ez csak tartós táppénz esetén érvényes. az első 2 hónapban még nekem is vontak más járulékokat(nyugdíj, eü, munkavállalói,stb.)

2008. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
áhhhá hát én már 5 hónapja vagyok táppénzen eddig vártam majd csk lesz valami de nem lett semmi ezért kérdeztem rá itt.Megérdeklődöm a munkahelyemen és majd írok köszönöm a segítséget nagyon sokat segítettél
2008. ápr. 18. 12:05
 6/16 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Szintén az elejétől nem dolgozhatok...

Nem tudom ez az első tp. volt-e?

Az első hóban én is ennyit kaptam, pedig 84.500-re vagyok bejelentve. A 2. hótól 60 ezret kapok kézhez.

Szerintem nyugodtan kérdezz rá a munkáltatódra!

2008. ápr. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
ráadásul a 67.000-ft a nettóm :D nagyon szuper ennek akkor nagyon gyorsan utánnajárok :D
2008. ápr. 18. 12:06
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


A harmadik válaszoló vagyok, és szerintem is, gyorsan nézz utána.Az adójóváírásról annyit, hogy minden év elején nyilatkozni kell egy nyomtatványon, amit a munkaügyes dug az orrod alá, h kéred-e. Ha már december óta otthon vagy, lehet, hogy ez neked elmaradt.De ezt pótolhatod, akár már a következő hónaptól, az elmaradottat pedig az adóbevalláskor kapod vissza az apeh-től.Az tuti biztos, h táppénz alatt nem vonhatnak járulékokat, csak személyi jövedelem adót!!!!Meg kellene nézned az bérpapírodat, hogy miket kavartak össze.A 32 ezer nagyon durva, főleg, h a 67 nettó, nem is bruttó.

2008. ápr. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Képzeljétek felhívtam öket és kiderült,hogy TB kifizetőhely de azt mondták 55.000 járna csak hát a levonások :D közben meg csak SZJA-t vonhatnának szerdán be is megyek de rájuk döntöm az asztalt köszike a sok segítséget.De mi van akkor ha nem vettek tartós táppénzre???akkor is csak szja-t szabad vonniuk??
2008. ápr. 18. 15:48
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Előző válaszoló vagyok..mivel 5 hónapja vagy otthon, az már elég tartósnak számít, és nem vonhatnak le eü-, és egyéb járulékokat, hiszen te most passzív állományben vagy a mhelyeden, a bérpapírodon ezekben a sorokban nullának kell szerepelnie.

2008. ápr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!