Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek vissza melozni vagy...

Menjek vissza melozni vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok.2 .hete vagyok itthon mert porcrepedésem volt..-idöközben derült ki hogy terhes vagyok.mivel nehéz fizikai munkám van nem tudom visszamenjek e..május 1.-ével mennék táppénzre.de védönöm azt mondta hogy elég ha a nögyogyász ad majd papairt azzal irassam ki magam...mit tegyek?hétfön megyek uh-ra..kérjek papirt?kedden kéne mennem melozni..ha kiirnak és papirom van hogy terhes vagyok nem rughatnak ki ,ugye?
2008. ápr. 18. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak gondolj bele!A nehéz fizikai munka vetéléssel járhat,úgyhogy a fontos neked a baba semmiképp ne menj vissza!!Menj táppénzre,és a főnöködnek csak azt dugd az orra alá.Biztos nem fog neki tetszeni,de hát kit érdekel??Táppénz alatt csak közös beleegyezéssel számolhat le.Abba pedig nem szabad belemenni!!3 év múlva már úgyse biztos ez a hely!Szóval most csak a babyre gondolj!!Sok erőt!!
2008. ápr. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj vissza dolgozni! Kérj papírt a nőgyógyásztól! Előttem is írták, terhesség alatt védve vagy, nem rúghatnak ki! Ha persze határozatlan a munkaszerződésed, és a próbaidő már lejárt.

Ne kockáztass!

2008. ápr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint ne kockáztass! A nehéz fizikai munka nem tesz jót, vetéléshez vezethet, főleg az első 12 hétben van nagy kockázat, a terhességek nagy része végződik vetéléssel enélkül is. Más lenne, ha irodában ülnél, de így inkább írattasd ki magad! Üdv: 32 hetes kismama.
2008. ápr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy menj! Maradj otthon, a baba és a te egészséged is ezt kívánja! Nyugi, ha van papírod arról, hogy terhes vagy, nem rúghatnak ki!
2008. ápr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne menj dolgozni!Tanulj az en hibambol:a ferjem mar miota ossze koltoztunk,de foleg az eskuvo utan mindig mondta,hogy ne menjek tobbet dolgozni.persze erre a valaszom mindig az volt,hogy csak jo lesz az a kis plusz penz amit majd kapunk,pedig hal' Istennek nem kuzkodunk semmi fele anyagi problemakkal,sot!Es ez lett a vesztem.2007 julius vegen vegre pozitiv lett a teszt!.....aztan dokitol doki-ig rohantunk,mert azt mondtak megallt a baba a fejlodesben.Befekudtem a korhazba hogy par vizsgalatot elvegezzenek,de meg aznap ejszaka elveszitettem a babat.A doki masnap csinalt 1 egeszsegugyi "kaparast".....

PAr nap mulva vissza kellett menjek az eredmenyekert es kiderult,hogy a munkahelyem miatt veszitettem el a babat!(pedig elarulom abszolut nem volt sem megerolteto sem nehez munkam,tobbet beszelgettunk mint dolgoztunk)......

Most aprilis 12. teszteltunk megint,kedden rohantam a dokimhoz es mar mi is 5 hetesek vagyunk!Persz eazota a ferjem nem enged dolgozni es hallani sem akar rolla.

Gondolj arra,hogy most nem csak magadra kell vigyaznod hanem mar a babocadra is !Tudom kicsit rossz lesz otthol,mig megszokod ,de hidd el megeri!

Senkinek nem kivanom azt amit en ateltem a tavaly!

Nagyon vigyazz magatokr!

Boldog baba varast!

2008. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bendzso ***** válasza:
szerintem se menj dolgozni! életedben először vagy terhes és ezt az éélméányt, csodát a második, harmadik baba sem tudja visszahozni. szóval, ha megteheted, akár egészségügyi okokból, akár a babára való tekintettel, de szerintem még a te saját magad csodácskája miatt sem menj vissza dolgozni! élvezd a növekvő pocakod, mert ilyen időszak soha többet nem lesz az életedben. pláne, ha tulajdonképpen semmi bajod nincs, akkor még élvezni is tudod a babvárást, nem kell aggódni sem. szóval, ha megoldható, akkor kérdez meg egy könyvelőt vagy valaki szakembert és ő megmondja, h táppénz e vagy mi. nézzétek meg a munkaszerződésesdet is stb. szal járd körül az anyagi oldalát is, de elsősorban élvezd a babád :0)
2008. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!