Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes vagyok szedem a...

27 hetes vagyok szedem a magneb6-ot, mégis olyan sokszor bekeményedik a hasam, nem fáj csak kemény! Mindig attól félek, hogy idő előtt meg fogok szülni. Ez normális?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 17. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól ne félj.Teljesen normális a keményedés.Esetleg növelheted a magne b6-ot,de beszéld meg a dokiddal.
2008. ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi 10-nél többször keményedik és nem múlik el 3 perc alatt, akkor az már nem normális.

Sajna nekem is 20 hetes korom óta kemény, ahányszor megmozdulok, megyek, és amíg le nem ülök, addig kemény is marad sajna. A magne b6ból max 3X2-t lehet szedni, ennél többet nem.

Mindenképp mond a dokidnak, hogy mi a helyzet, ő tudni fogja, kell-e még valamit tenni.

VAn egy homeopátiás szer (asszem süsszelső, nem tudom pontosan) ami segíti felszívóndi a magnéziumot, annak utánajárhatsz patikában.

Ettől még koraszülés nem lesz, de pihenj minél többet, amennyit csak lehet, és óvatosan mozogj. SEmmi hirtelen és siető mozdulat, gyaloglás. Ha kemény vagy, pihenj meg és lassan közlekedj, csak annyit menj, amennyit muszály.

2008. ápr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2008. ápr. 18. 06:38
 4/12 anonim ***** válasza:
szia,a magne b6-bol 4×2 lehet amugy szedni,mert nekem is emiatt kell annyit szedni,és este egy korty konyakot is ihatsz,mert izomlazito és görcsoldo hatása van,orvosom utasitására csinálok mindent,de be is vált,azért konzultálj orvosoddal.34 hetes kismama.
2008. ápr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

húúú, azért én nem konyakoznék :S

ameddig nem jár fájdalommal, görcsöléssel, vérzéssel minden oké. és valóban a napi 10 normális, óránként 4 a " megengedett ". nekem is ez van és 3x1 magne b6-ot kell szednem.azt vettem észre, hogy amióta nagyjából azonos időben veszem be, mintha nem keményednék annit.próbáld ki a rendszerességet.

25hetes kismama


boldog babavárást

2008. ápr. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Érdekes, h nagyon sok mindenkinek a magneb6-ot írják ki, amiben köztudottan nincs túl sok magnézium 48mg/db. A kórházban minden kismami az 500mg-os magnéziumból kapott 3*2 szemet naponta, és én is ennyit szedek a 36.hétig, természetesen orvosi javaslatra.Ez végül is 10X-es mennyiség, és nem is keményedik a hasam , max 1-2X naponta.Mondjuk elég furi helyzet, mégiscsak, hogy kérdezd meg a dokit, hogy nem -e kevés neked az a 300mg, amit ő írt fel.....???Nem nagyon szeretik, ha felállítjuk a diagnózist, pedig sokszor az ember már szinte jobban tudja, mi baja van, főleg ha sokszor előfordult.Próbáld meg inkább úgy beadagolni, hogy a gyógyszer ellenére is szinte állandóan keményedik a hasad.Az én dokim szerint, a magne b6 "lepkefing", már bocs a kifejezésért.

2008. ápr. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, mennyibe kerül a Magne b6-ból egy dobozzal? Amit én szedek(magnézium citrici 500mg)140ft/10szem, receptre, amúgy 300 lenne.
2008. ápr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
azt hiszem az 50db-os 1500ft
2008. ápr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
50%
Az én dokim Magnerot tablettát javasolt. Ez is van 50-es és 100-as kiszerelésben. És nem olyan drága. A magneb6-ot nem javasolta a doki, helyette mondta ezt. Nekem bevált.
2008. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

Tenyleg lepfefing a MagneB6 (mar bocsanat) :)

A Magnezii Citrici nagyon jo!

Es a Beres MagneB6 is, annak 250mg egy szem, nem 48...

Reggel es este egy szem, es semmi kemenyedes (en is kemenyedos fajta vagyok)

2008. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!